Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

16.07.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Czech Open 2017 - hlavní turnaje 30.07.17

V sobotu 29.července 2017 skončil festival Czech Open 2017 partiemi posledního devátého kola všech čtyř hlavních turnajů 28.ročníku, kterých se zúčastnilo celkem 1116 hráčů z 51 zemí - včetně 299 hráčů z celé ČR, z nichž 67 bylo z pardubického kraje. A naši zástupci se v nich rozhodně neztratili, když v těchto turnajích vybojovali 1x absolutní první místo, 1x absolutní třetí místo a k tomu ještě 2x první místo, 1x druhé místo a 3x třetí místo mezi zúčastněnými hráči ČR !!!

V turnaji A zvítězil naprosto nečekaně (ale zcela zaslouženě) GM Jan Krejčí z Lysé n/L., když v prvních dvou kolech pouze remizoval aby pak dalším sedmi soupeřům nedovolil už ani jedinou remizu !! V desítce nejlepších z hráčů ČR figurovali ještě GM Vlastimil Babula na 5.místě a GM Viktor Láznička (oba Nový Bor) na 8.místě, nejlepším z našinců byl FM Jakub Půlpán (Polabiny) na 48.místě.

V turnaji B dominovali cizinci, nejlepší z ČR byl Štěpán Tichý z Karlových Var, ale třetí místo z hráčů ČR už patřilo Tomáši Ludvíkovi z Polabin (celkově 16.místo).

Turnaj C měl zahraničního vítěze, ale bronz za celkové třetí místo bral Michal Jareš ze Železných hor, který byl se startovním čísle 97 (!!) také nejlepším hráčem z ČR !! Také další medaile mezi hráči ČR patřily našim zástupcům - druhý byl Josef Kourek z Polabin (celkově 8.místo) a třetí Jan Švub z Lanškrouna (celkově 14.místo).

Turnaj D přinesl do našeho kraje dokonce celkové zlato zásluhou Jakuba Joukla z Rapidu Pardubice (samozřejmě byl také první z hráčů ČR), což zvýraznilo i třetí místo Marka Juchelky z Polabin mezi hráči ČR (celkově 7.místo) !!


CZECH OPEN 2017 - PARDUBICE OPEN
Organizátor : AVE-Kontakt s.r.o.,  Pardubice
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : Dr. Jan Mazuch
Hlavní rozhodčí : IA Ladislav Palovsky
Rozhodčí : IA Thomas Strobl, IA Martin Dobrotka
Bedenkzeit : 2x1,5 h/40 + 30 min + 30s/move
Místo : Pardubice (CZE)
Datum od : 2017/07/21 Datum do 2017/07/29
Ø ELO turnaje : 2282
Turnaj A
Poř. St.č.   Jméno Skup. FED Rtg Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 23 GM KREJCI Jan    CZE 2519 8 2510 36,5 46,5
2 2 GM GUPTA Abhijeet  IND 2625 7 2540 38,5 49,5
3 11 GM LINTCHEVSKI Daniil    RUS 2562 7 2510 40 51
5 14 GM BABULA Vlastimil  CZE 2551 7 2416 34,5 44
8 1 GM LAZNICKA Viktor    CZE 2669 6,5 2539 41 52
48 105 FM PULPAN Jakub  CZE 2368 6 2359 36 44
90 108 FM SABOL Marian  CZE 2354 5,5 2190 28,5 36,5
128 233 FM JEDLICKA Ales  CZE 2200 5 2293 32,5 40,5
239 180 BUJNOCH Radek  CZE 2261 4 2101 24,5 33,5
322 298 KASTNER Oldrich  CZE 2090 2 2051 26 32
CZECH OPEN 2017 - EVROPA RESTAURANT OPEN
Organizátor : AVE-Kontakt s.r.o.,  Pardubice
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : Dr. Jan Mazuch
Hlavní rozhodčí : IA Jirina Prokopova
Rozhodčí : IA Rastislav Diviak
Bedenkzeit : 2x 1,5 h/40 + 30 min + 30 s/move
Místo : Pardubice (CZE)
Datum od : 2017/07/21 Datum do 2017/07/29
Ø ELO turnaje : 1920
Turnaj B
Poř. St.č.   Jméno Skup. FED Rtg Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 7   SMIRNOV Boris  RUS 2203 8 2289 41,5 53,5
2 1 FM CERTEK Pavel  S60 SVK 2276 7,5 2236 41 53
3 19   OKUN Evgeny    RUS 2144 7,5 2148 36,5 47
9 9   TICHY Stepan  CZE 2190 7 2039 32,5 42
14 48   PYCHA Patrik  CZE 2060 6,5 2069 34,5 45
16 60   LUDVIK Tomas  U16 CZE 2046 6,5 2035 34 43
32 46   SVANDA Ondrej  U16 CZE 2061 6 2011 35,5 44
51 40   MALIVANEK Jiri  CZE 2070 5,5 2040 34,5 45
60 126   KOKES Bohuslav  CZE 1952 5,5 1982 36 45,5
65 13   PEKAR Vaclav  CZE 2166 5,5 1971 30,5 40
71 59   GRUNDMAN Vaclav  CZE 2046 5,5 1937 33 42
73 74   KOTVA Milan  S60 CZE 2029 5,5 1921 32 40
75 83   CACH Jakub  CZE 1999 5,5 1891 28 37
77 72   RIHA Vojtech  U16 CZE 2032 5,5 1766 27,5 35,5
164 154   SCHAFFER Ondrej  CZE 1890 4 1921 31,5 39,5
187 185   JUN Rudolf Jr.  U16 CZE 1832 4 1767 27,5 37
188 226   HON Jiri  CZE 1768 4 1757 27 34,5
194 152   NOVA Michaela  W CZE 1891 3,5 1921 31 42
207 221   NESPUREK Petr  CZE 1776 3,5 1793 27 35
230 249   RET Adam Josef  U16 CZE 1720 3 1815 28 36,5
CZECH OPEN 2017 - GASCO OPEN
Organizátor : AVE-Kontakt s.r.o.,  Pardubice
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : Dr. Jan Mazuch
Hlavní rozhodčí : IA Bogdan Obrochta
Rozhodčí : FA Michal Korecek
Bedenkzeit : 2x1,5 h/40 + 30 min + 30s/move
Místo : Pardubice (CZE)
Datum od : 2017/07/22 Datum do 2017/07/29
Ø ELO turnaje : 1675
Turnaj C
Poř. St.č.   Jméno Skup. FED Rtg Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 9   CHINGUUN Sumiya  U14 MGL 2021 8 44,5 56 8
2 5   POLICH Sergei  UKR 2054 8 39 51 7
3 97   JARES Michal  U14 CZE 1736 7,5 40,5 51 7
8 4   KOUREK Josef    CZE 2072 7 33 43 6
14 41   SVUB Jan  S60 CZE 1890 6,5 37 48 6
33 7   KRAUS Ondrej  CZE 2022 6 36 45,5 6
61 121   SVANDA Adam  U14 CZE 1699 5,5 32,5 41,5 4
70 70   LORENC Adam  CZE 1799 5 37 48 3
77 73   WEISS Petr  S60 CZE 1796 5 35 46 4
91 191   NESPUREK Jan  CZE 1555 5 32 41,5 5
102 235   BROZKA Karel  U14 CZE 1415 5 30 38,5 3
108 118   PTACEK Jan  CZE 1706 4,5 36 46 3
111 165   CACH Ondrej  CZE 1609 4,5 35,5 45,5 1
116 1   REZNICEK Dominik  CZE 2099 4,5 34 42,5 3
126 174   JIROUSEK Jan  U14 CZE 1592 4,5 32 40,5 4
209 186   KREJCI Jan  S60 CZE 1567 3,5 27,5 35 3
222 224   MACHA Martin  CZE 1456 3,5 21 26,5 2
223 101   JANKO Jan  CZE 1732 3 35 42,5 2
241 212   BRAZDA Vit  U14 CZE 1491 2,5 31 39,5 1
CZECH OPEN 2017 - DOSTIHOVY SPOLEK OPEN
Organizátor : AVE-Kontakt s.r.o.,  Pardubice
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : IO Mazuch, Jan /348910/
Hlavní rozhodčí : IA Prohorov, Olexandr (UKR) /14105578/
Rozhodčí : NA Sykora, Josef  (CZE) /313220/
Bedenkzeit : 90min/40moves+30min/end+30sec increment per move starting from move 1
Místo : Pardubice
Datum od : 2017/07/22 Datum do 2017/07/29
Ø ELO turnaje : 1287
Turnaj D
Poř. St.č.   Jméno Skup. FED Rtg Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 8   JOUKL Jakub    CZE 1654 7,5 42 53,5 6
2 41   DROZDZ Jakub  POL 1541 7,5 40,5 51 6
3 15   ALEKSEEV Vasily    RUS 1618 7,5 38 50 7
6 36   KONOPKA Filip  CZE 1568 7,5 36,5 45,5 7
7 60   JUCHELKA Marek  U12 CZE 1462 7 42,5 53 6
18 1   JOUKL Martin  CZE 1688 6,5 38 48 6
19 17   MIKULENKA Tomas  CZE 1615 6,5 37,5 48,5 6
25 78   JANECEK Ondrej  S60 CZE 1428 0 6 41 51
28 32   STOCEK Pavel  CZE 1575 6 37,5 48 4
39 5   JOUZA Petr  CZE 1672 6 34 45,5 4
48 67   STOCEK Martin  U12 CZE 1447 5,5 38,5 49 4
50 87   BILEK Marek  CZE 1398 5,5 36,5 45 3
54 57   KVAPIL Pavel  S60 CZE 1481 5,5 35,5 45,5 5
57 88   PULPAN Ondrej  U12 CZE 1396 5,5 35 45,5 4
58 91   MACEK Ondrej  CZE 1394 5,5 35 44,5 5
66 94   FIALA Jan  CZE 1385 5,5 33 42,5 4
71 64   PEJRIMOVSKA Viola Ruby  W12 CZE 1448 5,5 29 38 5
72 59   PISTORA Lubomir  S60 CZE 1466 5,5 29 37,5 4
78 56   LORENC Josef  CZE 1483 5 37,5 48,5 4
87 46   VOLDANOVA Barbora  W CZE 1513 5 35 43,5 4
90 29   VOREL Bohuslav  CZE 1583 5 34 44,5 4
107 65   JARES Ondrej  CZE 1447 5 27 34,5 4
120 11   SINDLER Jaromir  CZE 1633 4,5 33 42 2
128 89   BILEK Jaroslav  CZE 1395 4,5 31,5 41 3
139 187   NESPUREK Jakub  U12 CZE 1153 4,5 27,5 35,5 4
147 62   LORENCOVA Jitka  W CZE 1450 4 34,5 45 3
161 157   NESPUREK Vojtech  CZE 1122 4 30,5 38,5 4
172 114   JUN Robert  U12 CZE 1306 4 28,5 36,5 3
188 184   NEJEDLY Radek  U12 CZE 1226 3,5 31 39 3
194 125   PEJRIMOVSKY Tadeas Rubel  U12 CZE 1266 3,5 28 37 3
199 156   HORACKOVA Isabela  W CZE 1141 3,5 24 33 3
210 96   VINS Karel  S60 CZE 1382 3 28 36,5 3

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.