Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

24.05.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
tht Extraliga - závěrečné trojkolo 02.04.17

Ve dnech 31.3.-2.4.2017 se v Brně odehrála poslední tři kola tht Extraligy, která určila vítěze i dva sestupující.
O vítězi, kterým se opět stal Nový Bor, se rozhodlo již v sobotu, kdy dokázal porazit Výstaviště Lysá n/L. nejtěsnějším poměrem 4,5:3,5 (při sedmi remizách !) jedinou výhrou GM Štěpána Žilky nad čs. šachovou legendou GM Vlastimilem Jansou (!!) a v posledním kole své prvenství bezpečně potvrdil.
Náš zástupce Rapid Padubice skončil po výhře nad Jičínem, remize s Labortechem Ostrava a výhře se Slavojem Poruba na medailovém třetím místě.
Do 1.ligy sestupuje kromě trvale beznadějně poslední Lokomotivy Brno ještě Tatran Litovel, který v existenčním duelu posledního kola nestačil na Duras Brno.
Detailní výsledky :
pátek : Slavoj Poruba - Labortech Ostrava 5:3, Duras Brno - Lokomotiva Brno 6,5:1,5, SK města Lysá n/L. - Výstaviště Lysá n/L. 2:6, Unichess Praha - Nový Bor 0,5:7,5, Frýdek-Místek - Litovel 6,5:1,5, Jičín - Rapid Pardubice 2,5:5,5
sobota : Nový Bor - Výstaviště Lysá n/L. 4,5:3,5, Unichess Praha - ŠK města Lysá n/L. 3,5:4,5, Litovel - Lokomotiva Brno 5:3, Frýdek-Místek - Duras Brno 4,5:3,5, Rapid Pardubice - Labortech Ostrava 4:4, Jičín - Slavoj Poruba 5:3
neděle: Lokomotiva Brno - Frýdek-Místek 2,5:5,5, Slavoj Poruba - Rapid Pardubice 3,5:4,5, Labortech Ostrava - Jičín 4,5:3,5, Duras Brno - Litovel 5:3, Výstavište Lysá n/L. - Unichess Praha 4,5:0,5, ŠK města Lysá n/L. - Nový Bor 1:7


THT EXTRALIGA 2016/2017
VÝSLEDKY 9. KOLA HRANÉHO 31. 03. 2017
ŠK AD Jičín – ŠK Rapid Pardubice BŠŠ Frýdek Místek – Tatran Litovel
Rozhodčí: Šmajzrová Kateřina Rozhodčí: Buchníček Petr
1. Gajewski G. C 2615 1/2 Movsesian S. C 2679 1. Azarov S. C 2585 1:0 Luch M. C 2404
2. Tazbir M. C 2501 1/2 Kempinski R. C 2594 2. Fedorov A. C 2589 1:0 Zpěvák P. 2355
3. Bulski K. C 2524 1/2 Votava J. 2514 3. Antoniewski R. C 2532 1/2 Stachowiak K. C 2407
4. Bureš J. 2383 0:1 Petr M. 2495 4. Zwardoň V. 2399 1:0 Straka V. 2346
5. Kraus T. 2416 0:1 Repka C. C 2455 5. Szotkowski J. 2379 1/2 Cífka S. 2415
6. Vykouk J. 2424 1/2 Jirovský M. 2443 6. Pisk P. 2353 1/2 Hollan P. 2332
7. Rýdl J. 2394 1/2 Konopka M. 2391 7. Jasný S. 2359 1:0 Bělunek V. 2241
8. Kourousis E. 2385 0:1 Půlpán J. 2394 8. Vesselovsky S. 2339 1:0 Knajbl M. 1790
2.5 : 5.5 6.5 : 1.5
Prestige Photo Unichess – 1. Novoborský ŠK ŠK města Lysá nad Labem – Výstaviště Lysá nad Labem
Rozhodčí: Kudla Richard Rozhodčí: Krejnický Jiří
1. Michalík P. 2578 0:1 Navara D. 2728 1. Nguyen T. 2432 1/2 Landa K. C 2617
2. Černoušek L. 2456 1/2 Vitiugov N. C 2720 2. Šuráň J. 2408 0:1 Yemelin V. C 2559
3. Jurčík M. C 2489 0:1 Shirov A. C 2691 3. Londýn R. 2432 1/2 Štoček J. 2568
4. Vávra P. 2390 0:1 Láznička V. 2667 4. Červený M. 2379 0:1 Plát V. 2510
5. Kovář V. 2327 0:1 Sasikiran K. C 2674 5. Špaček P. 2372 0:1 Krejčí J. 2518
6. Jurčík M. C 2320 0:1 Hráček Z. 2607 6. Jurásek M. 2256 0:1 Jansa V. 2447
7. Bartoš J. 2163 0:1 Babula V. 2548 7. Neckář L. 2315 1/2 Meduna E. 2391
8. Pokorný P. 2172 0:1 Kriebel T. 2465 8. Kožený P. 2069 1/2 Košnář M. 2123
0.5 : 7.5 2 : 6
ŠK DURAS BVK Královo Pole – Lokomotiva Brno ŠK Slavoj Poruba – Labortech Ostrava
Rozhodčí: Buchníček Petr Rozhodčí: Buchníček Petr
1. Shengelia D. C 2572 1:0 Biolek R. H 2437 1. Bobras P. C 2522 1/2 Miton K. C 2617
2. Ponížil C. 2486 1/2 Druska J. C 2437 2. Markowski T. C 2575 1/2 Jakubiec A. C 2492
3. Polák T. 2508 1:0 Kratochvíl J. 2262 3. Jakubowski K. C 2534 1:0 Pakleza Z. C 2491
4. Šimáček P. H 2475 1:0 Ramík Z. 2187 4. Cvek R. 2513 1/2 Rašík V. 2468
5. Blahynka M. 2414 1:0 Kratochvíl V. H 2218 5. Kaňovský D. 2410 1:0 Kočiščák J. 2476
6. Roubalík J. H 2403 1/2 Dvořák A. 2175 6. Malinovský K. 2472 1/2 Velička P. 2431
7. Vyskočil N. 2336 1:0 Kratochvíl K. 2226 7. Caletka R. 2359 1/2 Biolek R. 2445
8. Chytilek R. 2330 1/2 Kulovaná E. 2158 8. Sosna J. 2347 1/2 Talla V. 2438
6.5 : 1.5 5 : 3
TABULKA PO 9. KOLE
 
Poř. Družstvo Záp V R P Body Skóre Výhry
1. Výstaviště Lysá nad Labem 9 9 0 0 27 54.5 : 17.5 39
2. 1. Novoborský ŠK 9 9 0 0 27 53 : 19 41
3. ŠK Rapid Pardubice 9 7 0 2 21 41.5 : 30.5 21
4. ŠK Slavoj Poruba 9 6 1 2 19 39.5 : 32.5 17
5. ŠK AD Jičín 9 4 0 5 12 37.5 : 34.5 20
6. Labortech Ostrava 9 3 3 3 12 36.5 : 35.5 14
7. BŠŠ Frýdek Místek 9 3 2 4 11 35.5 : 36.5 19
8. ŠK města Lysá nad Labem 9 2 2 5 8 30.5 : 41.5 10
9. Prestige Photo Unichess 9 2 2 5 8 30 : 42 11
10. ŠK DURAS BVK Královo Pole 9 1 3 5 6 32.5 : 39.5 14
11. Tatran Litovel 9 1 0 8 3 23 : 49 5
12. Lokomotiva Brno 9 0 1 8 1 18 : 54 4
THT EXTRALIGA 2016/2017
VÝSLEDKY 10. KOLA HRANÉHO 01. 04. 2017
ŠK AD Jičín – ŠK Slavoj Poruba ŠK Rapid Pardubice – Labortech Ostrava
Rozhodčí: Buchníček Petr Rozhodčí: Kudla Richard
1. Gajewski G. C 2628 1/2 Bobras P. C 2522 1. Movsesian S. C 2677 1/2 Miton K. C 2619
2. Tazbir M. C 2512 1/2 Markowski T. C 2574 2. Kempinski R. C 2594 0:1 Jakubiec A. C 2489
3. Bulski K. C 2528 1:0 Jakubowski K. C 2534 3. Votava J. 2507 1/2 Pakleza Z. C 2489
4. Kraus T. 2418 1/2 Cvek R. 2518 4. Petr M. 2492 0:1 Rašík V. 2467
5. Vykouk J. 2424 1/2 Kaňovský D. 2409 5. Repka C. C 2461 1:0 Kočiščák J. 2477
6. Svoboda S. 2427 0:1 Malinovský K. 2479 6. Jirovský M. 2446 1/2 Velička P. 2432
7. Svoboda V. 2422 1:0 Caletka R. 2349 7. Konopka M. 2390 1/2 Talla V. 2438
8. Kourousis E. 2381 1:0 Klíma L. 2344 8. Půlpán J. 2371 1:0 Michenka J. 2339
5 : 3 4 : 4
BŠŠ Frýdek Místek – ŠK DURAS BVK Královo Pole Tatran Litovel – Lokomotiva Brno
Rozhodčí: Buchníček Petr Rozhodčí: Šmajzrová Kateřina
1. Azarov S. C 2576 1/2 Shengelia D. C 2570 1. Luch M. C 2401 1/2 Biolek R. H 2445
2. Fedorov A. C 2589 1:0 Ponížil C. 2481 2. Zpěvák P. 2351 1/2 Druska J. C 2433
3. Antoniewski R. C 2535 1:0 Polák T. 2509 3. Roško L. 2317 1/2 Burdalev K. 2339
4. Zwardoň V. 2406 0:1 Šimáček P. H 2480 4. Stachowiak K. C 2415 1:0 Kratochvíl J. 2250
5. Rausis I. 2620 1/2 Blahynka M. 2414 5. Straka V. 2342 1:0 Šklíba M. 2268
6. Szotkowski J. 2360 1/2 Roubalík J. H 2397 6. Cífka S. 2411 0:1 Kratochvíl V. H 2242
7. Pisk P. 2349 1/2 Vyskočil N. 2334 7. Hollan P. 2329 1/2 Dvořák A. 2179
8. Jasný S. 2358 1/2 Chytilek R. 2330 8. Bělunek V. 2248 1:0 Kratochvíl K. 2226
4.5 : 3.5 5 : 3
Prestige Photo Unichess – ŠK města Lysá nad Labem 1. Novoborský ŠK – Výstaviště Lysá nad Labem
Rozhodčí: Buchníček Petr Rozhodčí: Buchníček Petr
1. Michalík P. 2564 1/2 Danin A. C 2564 1. Navara D. 2732 1/2 Ponomariov R. C 2709
2. Černoušek L. 2462 0:1 Nguyen T. 2441 2. Vitiugov N. C 2729 1/2 Najer E. C 2679
3. Bernášek J. 2507 1:0 Londýn R. 2425 3. Shirov A. C 2693 1/2 Landa K. C 2611
4. Jurčík M. C 2497 1:0 Červený M. 2374 4. Láznička V. 2670 1/2 Štoček J. 2560
5. Šimek P. 2393 0:1 Worek J. 2330 5. Sasikiran K. C 2668 1/2 Plát V. 2510
6. Kovář V. 2326 1/2 Petényi T. C 2443 6. Hráček Z. 2610 1/2 Krejčí J. 2520
7. Jurčík M. C 2325 1/2 Bednář M. 2245 7. Babula V. 2559 1/2 Oral T. 2508
8. Bartoš J. 2157 0:1 Jurásek M. 2268 8. Žilka Š. 2523 1:0 Jansa V. 2446
3.5 : 4.5 4.5 : 3.5
TABULKA PO 10. KOLE
 
Poř. Družstvo Záp V R P Body Skóre Výhry
1. 1. Novoborský ŠK 10 10 0 0 30 57.5 : 22.5 42
2. Výstaviště Lysá nad Labem 10 9 0 1 27 58 : 22 39
3. ŠK Rapid Pardubice 10 7 1 2 22 45.5 : 34.5 23
4. ŠK Slavoj Poruba 10 6 1 3 19 42.5 : 37.5 18
5. ŠK AD Jičín 10 5 0 5 15 42.5 : 37.5 23
6. BŠŠ Frýdek Místek 10 4 2 4 14 40 : 40 21
7. Labortech Ostrava 10 3 4 3 13 40.5 : 39.5 16
8. ŠK města Lysá nad Labem 10 3 2 5 11 35 : 45 13
9. Prestige Photo Unichess 10 2 2 6 8 33.5 : 46.5 13
10. ŠK DURAS BVK Královo Pole 10 1 3 6 6 36 : 44 15
11. Tatran Litovel 10 2 0 8 6 28 : 52 8
12. Lokomotiva Brno 10 0 1 9 1 21 : 59 0
Výsledky na šachovnicích - 11.kolo
 
Labortech Ostrava - ŠK AD Jičín   SK DURAS BVK Kralovo Pole - Tatran Litovel
Miton Kamil (C,Z) 2619F ½ - ½ 2628F Gajewski Grzegorz (C,Z) Shengelia David (C,Z) 2570F 1 - 0 2401F Luch Michal (C)
Jakubiec Artur (C) 2489F ½ - ½ 2512F Tazbir Marcin (C) Ponížil Cyril (Z) 2481F ½ - ½ 2351F Zpěvák Pavel (Z)
Pakleza Zbigniew (C) 2489F ½ - ½ 2528F Bulski Krzysztof (C) Polák Tomáš (Z) 2509F 1 - 0 2317F Roško Luboš (Z)
Rašík Vítězslav (Z) 2467F ½ - ½ 2386F Bureš Jaroslav (Z) Šimáček Pavel (H,Z) 2480F ½ - ½ 2415F Stachowiak Kamil (C)
Kočiščák Jiří (Z) 2477F 1 - 0 2418F Kraus Tomáš (Z) Blahynka Martin (Z) 2414F ½ - ½ 2342F Straka Vojtěch (Z)
Velička Petr (Z) 2432F ½ - ½ 2424F Vykouk Jan (Z) Roubalík Jakub (H) 2397F ½ - ½ 2411F Cífka Stanislav
Biolek Richard (Z) 2442F ½ - ½ 2427F Svoboda Svatopluk Vyskočil Neklan (Z) 2334F 0 - 1 2329F Hollan Petr
Talla Vladimír (Z) 2438F ½ - ½ 2422F Svoboda Václav Chytilek Roman (Z) 2330F 1 - 0 2248F Bělunek Vladimír
  :     5 : 3  
 
ŠK Slavoj Poruba - ŠK Rapid Pardubice   Vystaviste Lysa nad Labem - Prestige Photo Unichess
Bobras Piotr (C,Z) 2522F ½ - ½ 2677F Movsesian Sergei (C,Z) Ponomariov Ruslan (Olegov (C,Z) 2709F 1 - 0 2564F Michalík Peter (Z)
Markowski Tomasz (C,Z) 2574F ½ - ½ 2594F Kempinski Robert (C) Najer Evgeniy (C,Z) 2679F 1 - 0 2462F Černoušek Lukáš (Z)
Jakubowski Krzysztof (C) 2534F 0 - 1 2507F Votava Jan (Z) Štoček Jiří (Z) 2560F 1 - 0 2507F Bernášek Jan (Z)
Cvek Robert (Z) 2518F 1 - 0 2492F Petr Martin (Z) Plát Vojtěch (Z) 2510F ½ - ½ 2497F Jurčík Marián (C,Z)
Kaňovský David (Z) 2409F 0 - 1 2461F Repka Christopher (C) Krejčí Jan (Z) 2520F 1 - 0 2390F Vávra Pavel (Z)
Malinovský Karel (Z) 2479F ½ - ½ 2446F Jirovský Miloš (Z) Oral Tomáš (Z) 2508F 1 - 0 2393F Šimek Petr (Z)
Caletka Radomír (Z) 2349F ½ - ½ 2390F Konopka Michal (Z) Jansa Vlastimil (Z) 2446F 1 - 0 2173F Pokorný Petr
Klíma Lukáš 2344F ½ - ½ 2371F Půlpán Jakub Rogozenco Dorian (C) 2480F 1 - 0 1746F Kovářová Oxana (H)
  :     : ½  
 
Lokomotiva Brno - BŠŠ Frýdek Místek   SK mesta Lysa nad Labem - 1. Novoborský ŠK
Biolek Richard (H,Z) 2445F 0 - 1 2576F Azarov Sergei (C,Z) Danin Alexandr Sergeevič (C) 2564F ½ - ½ 2732F Navara David (Z)
Druska Juraj (C,Z) 2433F 0 - 1 2589F Fedorov Aleksei (C) Nguyen Thai Dai Van (Z) 2441F 0 - 1 2729F Vitiugov Nikita (C,Z)
Burdalev Kirill (Z) 2339F ½ - ½ 2535F Antoniewski Rafal (C) Londýn Radek (Z) 2425F 0 - 1 2670F Láznička Viktor (Z)
Ramík Zdeněk (Z) 2187F 0 - 1 2406F Zwardoň Vojtěch (Z) Červený Martin (Z) 2374F 0 - 1 2668F Sasikiran Krishnan (C)
Šklíba Martin (Z) 2268F ½ - ½ 2620F Rausis Igors (Z) Worek Joanna (Z) 2330F 0 - 1 2610F Hráček Zbyněk (Z)
Dvořák Adam 2179F 0 - 1 2360F Szotkowski Jakub (Z) Petényi Tamás (C) 2443F ½ - ½ 2561F Markoš Ján (C)
Kratochvíl Milan 2216F ½ - ½ 2349F Pisk Petr (Z) Bednář Marcel 2245F 0 - 1 2559F Babula Vlastimil (Z)
Kulovaná Eva 2158F 1 - 0 2344F Vesselovsky Serguei Kolář Pavel 2190F 0 - 1 2462F Kriebel Tadeáš
  :     1 : 7  
Tabulka po 11. kole
 
Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. 1. Novoborský ŠK 11 0 0 33 64,5 48
2. Vystaviste Lysa nad Labem 10 0 1 30 65,5 46
3. ŠK Rapid Pardubice 8 1 2 25 50 25
4. ŠK Slavoj Poruba 6 1 4 19 46 19
5. BŠŠ Frýdek Místek 5 2 4 17 45,5 25
6. Labortech Ostrava 4 4 3 16 45 17
7. ŠK AD Jičín 5 0 6 15 46 23
8. SK mesta Lysa nad Labem 3 2 6 11 36 13
9. SK DURAS BVK Kralovo Pole 2 3 6 9 41 18
10. Prestige Photo Unichess 2 2 7 8 34 13
11. Tatran Litovel 2 0 9 6 31 9
12. Lokomotiva Brno 0 1 10 1 23,5 6

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.