Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

24.05.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Zlato z Mistrovství ČR družstev st. žáků 2017 putuje do Pardubic ! 04.06.17

Ve dnech 3.-4.června 2017 se v Chrudimi v prostorách Muzea uskutečnilo Mistrovství ČR družstev st. žáků za účasti 63 šestičlenných družstev a současně proběhl i turnaj 51 nejmladších dvojic a přidružený Open, takže celkem se v Chrudimi prezentovalo rekordních 552 hráčů (z toho 109 bylo z našeho kraje) !!
Mistrovství ČR družstev starších žáků letos suverénně ovládlo družstvo 2222 ŠK Polabiny A, které získalo plný počet bodů a po dvou stříbrných medailích letos s odstupem další zlato před svými největšími rivaly z Vlašimi (stříbro) a dlouholetým hegemonem mládežnického šachu BSŠ Frýdek-Místek (bronz) - Blahopřejeme !!!
Pozici druhé nejúspěšnější mládežnické 'líhně' PDŠS posledních let obhájila Polička A, na niž zůstala pouze 'bramborová' medaile (od medailistů však byla dost daleko). Z našinců se vyznamenaly ještě Polabiny B sedmým místem (!), ostatní družstva skončila více (či spíše méně) podle očekávání.
Turnaj dvojic nejmladších žáků se stal kořistí dvojice Unichessu Praha A, na nejlepší z našich 2222 ŠK Polabiny A zůstala zůstala jen 'bramborová' medaile (i když jen velice těsně až díky třetímu pomocnému hodnocení !). Za zmínku stojí ještě skutečnost, že z našinců v této kategorii Polabiny stíhala hlavně Chotěboř, která do turnaje postavila dokonce čtyři dvojice !!
Doprovodný Open jednotlivců vyhrál Tomáš Lorenc z Kardových Varů (bývalý Pardubičák) před favorizovaným Josefem Vařejčkem ze Zaječic, zúčastnila se ho však i celá řada našich většinou již 'odrostlejších' mládežníků a nevedli si ani mezi dospěláky nijak špatně.


MČR dr. starších žáků, dvojice a Open
Organizátor : TJ Sokol Zaječice
Federace : Česká republika ( CZE )
Ředitel turnaje : Jaroslav Hájek
Hlavní rozhodčí : Miroslav Hurta
Místo : Chrudim
Datum od : 2017/06/03 Datum do 2017/06/04
Mistrovství ČR družstev starších žáků
Rozhodčí : Jaromír Krys, Pavel Němec
Bedenkzeit : 2 x 40 minut na partii
Ø ELO turnaje : 1349
   
Konečné pořadí po 9 kolech
Poř. St.č. Družstvo Partie + = - PH 1 PH 2 PH 3
1 1 2222 ŠK Polabiny "A" 9 9 0 0 1 27 154
2 4 TJ Spartak Vlašim "A" 9 7 1 1 1 22 161
3 2 BŠŠ Frýdek-Místek "A" 9 7 0 2 1 21 163
4 5 TJ Štefanydes Polička "A" 9 6 1 2 1 19 150
7 20 2222 ŠK Polabiny "B" 9 6 0 3 1 18 141
18 13 ŠO Hlinsko "A" 9 4 3 2 1 15 143
40 41 ŠK Svitavy 9 4 0 5 1 12 95
41 40 TJ Lanškroun 9 4 0 5 1 12 83
42 36 ŠK Ústí nad Orlicí 9 3 2 4 1 11 118
49 45 TJ Štefanydes Polička "B" 9 3 1 5 1 10 101
52 38 2222 ŠK Polabiny "C" 9 2 3 4 1 9 98
53 59 ŠO Hlinsko "B" 9 3 0 6 1 9 85
55 39 ŠS Železné hory 9 2 2 5 1 8 104
59 60 TJ ŠO Chrudim 9 2 1 6 1 7 84
61 61 TJ Sokol Zaječice 9 1 0 8 1 3 81
Turnaj dvojic nejmladšího žactva
Rozhodčí : Bohumil Němec, Zbygniew Niemiec
Bedenkzeit : 2 x 25 minut na partii +10 sekund na tah
Ø ELO turnaje : 1109
   
Konečné pořadí po 9 kolech
Poř. St.č. Družstvo Partie + = - PH 1 PH 2 PH 3
1 4 Unichess "A" 9 5 4 0 1 13,5 19
2 3 ŠK Lokomotiva Brno "A" 9 5 4 0 1 13,5 19
3 1 KŠ Říčany 9 5 3 1 1 13 18
4 2 2222 ŠK Polabiny "A" 9 5 3 1 1 13 18
8 5 TJ CHS Chotěboř "A" 9 5 2 2 1 11,5 17
13 16 ŠK Svitavy 9 4 3 2 1 10,5 15
32 13 2222 ŠK Polabiny "B" 9 1 6 2 1 8,5 9
36 24 2222 ŠK Polabiny "C" 9 3 2 4 1 8 11
37 46 ŠO Hlinsko 9 2 4 3 1 8 10
40 27 TJ Lanškroun 9 3 2 4 1 7,5 11
44 47 TJ CHS Chotěboř "C" 9 1 4 4 1 7 7
46 34 TJ CHS Chotěboř "B" 9 1 4 4 1 6,5 7
48 48 TJ CHS Chotěboř "D" 9 1 2 6 1 4,5 5
50 21 Ústí n/O + Hlinsko (mimo soutěž) 9 2 3 4 0 6,5 9
Turnaj v rapidšachu jednotlivců
Rozhodčí : Bohumil Němec
Bedenkzeit : 2 x 15 minut + 10 sekund na tah
Ø ELO turnaje : 1510
   
Konečné pořadí po 9.kolech
Poř. St.č. Jméno RtgN Klub/Místo Body  PH 1 PH 2
1 2 Lorenc Tomáš  2132 ŠK Karlovy Vary 7 39 49,5
2 1 Vařejčko Josef  2156 TJ Sokol Zaječice 6,5 41 52
  6 Zeman Matyáš  1978 ŠO Hraničář Horní Stropnice 6,5 41 52
5 9 Cach Jakub  1927 2222 ŠK Polabiny, z.s. 6,5 39,5 50,5
6 8 Půlpán Matěj  1965 2222 ŠK Polabiny, z.s. 6,5 38,5 49,5
7 5 Kokeš Bohuslav  1981 TJ ŠO Chrudim 6,5 33 43
11 3 Holásek Pavel  2095 ŠK Ústí nad Orlicí, z.s. 5,5 38 48,5
12 16 Kupsa Matěj  1750 TJ Lanškroun 5,5 36,5 46
14 10 Konrád František  1885 TJ Sokol Zaječice 5,5 33 42,5
15 11 Půlpán David  1879 TJ ŠO Chrudim 5 41 52
16 18 Cach Ondřej  1691 2222 ŠK Polabiny, z.s. 5 38,5 49,5
17 20 Holásek Vojtěch  1663 ŠK Ústí nad Orlicí, z.s. 5 35 44
23 21 Žídek Jan  1611 TJ Sokol Zaječice 5 29 38,5
26 22 Horák Jan  1599 TJ Štefanydes Polička 4,5 34 41,5
30 37 Stránský Luboš  1284 ŠO Hlinsko 4 31 38,5
37 27 Janoušek Petr  1534 NOPO Miřetice 4 27,5 36,5
38 34 Samková Pavla  1314 TJ Sokol Zaječice 4 27 34,5
42 42 Pejřimovský Tadeáš Rubel  1103 TJ CHS Chotěboř 3 30 38
43 47 Bouška Jiří  1000 ŠO Hlinsko 3 24,5 32
46 46 Šmajzrová Dominika  1032 ŠK Ústí nad Orlicí, z.s. 2,5 24 31
51 30 Štorek Ladislav  1410 Sokol Krucemburk 0 31,5 40,5
  44 Martiník David  1079 2222 ŠK Polabiny, z.s. 0 31,5 40,5

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.