Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

21.06.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
New Page 1

Datum 1. června 2002 znamená významný přelom v šachovém dění České republiky. K tomuto dni končí činnost nejen oba  dřívější územní svazy - Český a Moravskoslezský, ale i všechny jim podřízené regionální šachové svazy. Od stejného dne pak oficielně začíná i rozjezd jak celostátního Šachového svazu České republiky, tak dalších 14 krajských šachových svazů.

Šachový svaz Pardubického kraje připravil k tomuto datu hned dvě novinky. První z nich je spuštění krajských internetových stránek, na nichž se právě nacházíte. Věříme, že Vás zaujmou nejen vzhledem, ale především obsahem a že se k nim budete stále vracet pro získání jakýchkoliv informací o šachovém dění v celém kraji. Současně však doufáme, že si informace o dění právě u Vás nenecháte jen pro sebe a podělíte se o ně i s ostatními. Velikou výhodou nových stránek je totiž skutečnost, že mohou zveřejnit prakticky všechny informace, protože k tomu na rozdíl od dřívějších regionálních stránek mají dostatek prostoru.

Díky dostatku prostoru však lze nabídnout i jiné věci. Pro všechny šachové oddíly Pardubického kraje bude jistě zajímavou zpráva, že mohou bezplatně získat prostor pro prezentaci vlastních internetových stránek (stávajících nebo nově založených). Nejedná se přitom o pouhé přesměrování na vlastní již existující adresu (i když i to je možné), ale o reálný prostor na serveru, na kterém jsou již provozovány krajské stránky. Oddílové stránky pak budou mít jednotnou formu - např. na adrese http://oddil.chesspce.cz (oddil nahraďte nazvem příslušného oddílu např. Skuteč) bude možné najít informace o tomto oddíle (v daném případě Skutče). Tyto stránky si ovšem oddíly připraví samy a budou si je také samy aktualizovat. 

Další nabídkou nejen pro šachové oddíly, ale i jednotlivce z Pardubického kraje, je možnost opět bezplatného založení vlastní e-mailové adresy. Může přitom jít jak o založení adresy zcela nové (kterou budete používat nejen pro získávání šachových zpráv), tak i o adresu, kterou budete využívat např. jen pro přesměrování čistě šachových zpráv na Vaši již založenou a preferovanou e-mailovou adresu. Taková adresa bude mít rovněž jednotnou formu a sice oddil@chesspce.cz pro oddíly nebo jednotlivec@chesspce.cz pro fyzické osoby. 

Součástí nabídky je rovněž možnost přihlásit se k odběru krátkých textových zpráv na mobilní telefony. Obsahem budou nejen obecně důležitá sdělení, ale např. i výsledky každého kola určité soutěže družstev hned po jeho skončení a pod. Tímto způsobem se mohou dostat k informacím i ti, kteří dosud nemají žádný nebo jen omezený přístup k Internetu (ale i všichni ostatní zájemci o tuto službu). 

Využívání nabízených služeb má jednu (zato snad samozřejmou) podmínku - být členem Šachového svazu Pardubického kraje a mít zaplacené příspěvky na příslušný kalendářní rok. K využití uvedených možností se můžete přihlásit na adrese webmaster@chesspce.cz již nyní s tím, že tyto služby budou uváděny do chodu postupně a nejpozději k 31.8.2002 by již vše mělo plně fungovat.

 


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.