Poslední aktualizace

Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Přebor Čech mládeže H/D 10-16 - výsledky 10.11.02

Další Mistrovství Čech mládeže v kategoriích H/D 10-12 uspořádal šachový oddíl Sklobohemia Světlá n/S. v jihočeském Frymburku a i naši zástupci byli u toho.

V tradičním čase

V tradičním podzimním období a na tradičním jihočeském místě (Frymburk) uspořádal šachový oddíl Sklobohemia Světlá n/S. další přebor Čech mládeže v kategoriích H/D 10-16. Zatímco všechny chlapecké kategorie měly řadu účastníků a hrály se každá zvlášť, dívčí kategorie byly v důsledku malé účasti spojeny do jediného turnaje. Kromě žákovských turnajů byly sehrány i dva otevřené turnaje pro doprovod - Open A a Open B.

A jak si vedli naši zástupci ? Stručně řečeno - mnoho důvodů k oslavám nemáme. Nejlepším výsledkem je bronzová medaile Michala Zeinerta z Lokomotivy Česká Třebová v kategorii H14, slušná jsou umístění Lucie Bartošové z Jiskry Litomyšl na 4. místě v D14, Gabriely Sabolové z ŠK Vysoké Mýto na 5. místě v D12, Lenky Goliášové z ŠK Vysoké Mýto na 6. místě v D 16, Martina Kuse z TJ+DDM Chrudim na 6. místě v H12, Veroniky Šplíchalové z ŠK Vysoké Mýto na 8. místě v D 12 a Jana Kryse na 9. místě v H12 - a to je tak všechno. Ostatní zástupci kraje sice vysloveně nezklamali, ale do bojů o přední umístění nijak nezasáhli.

Jediné zlato tak přivezl Marian Sabol z ŠK Vysoké Mýto z doprovodného Openu A, kterému dobře sekundovali i Pavel Stehno z TJ+DDM Chrudim na 5. místě Openu A a Vladimír Lacina z DDM Hlinsko na 8. místě Openu B.