Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

19.08.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
  
Chrudim Open 2002 - výsledky III. ročníku 17.7.2002

Na třetím ročníku otevřeného turnaje, hraného opět v reprezentačních místnostech chrudimské Záložny za účasti 48 hráčů, se prosadili favorité. Prvenství si odnesl letošní přeborník ČR GM Petr Hába se ziskem 7/9 před IM Ramilem Hasangatinem 7/9 a IM Jiřím Nunem 6,5/9.


V úterý 16

V úterý 16. 7. 2002 skončil v Chrudimi 3. ročník sportovně velmi úspěšného šachového turnaje CHRUDIM OPEN 2002. Celkem se zúčastnilo 48 hráčů. Poprvé v historii šachu v Chrudimi se zde představili hráči s hodnocením ELO body nad 2500 a shodně obsadili prvá místa. Byl to velmistr a úřadující mistr České republiky Petr Hába 2531 celkem 7 bodů a mezinárodní mistr z Ruska pocházející z města Kazaň Ramil Hasangatin 2517 taktéž 7 bodů, který čeká na udělení velmistra na příštím kongresu FIDE. V boji o první místo jim sekundovali mezinárodní mistři Nun z Hradce Králové 3. místo - 6,5 bodu a Vesselovský z Frýdku-Místku 8. místo - 5,5 bodu, který zde bydlí a pracuje, ale jinak pochází z Ruska z Moskvy. Do bojů o první místo překvapivě, ale zaslouženě zasahoval Petr Mach 4. místo - 6 bodů z Rychnova nad Kněžnou, který od nové sezóny posílí hráčský kádr chrudimského „A“ družstva. Páté místo obsadil se šesti body Tomáš Kulhánek z Hradce Králové. Další skoro „Chrudimák“ Marian Sabol z Vysokého Mýta se výhrou v posledním kole nad Vesselovským vyšvihl na šesté místo se 6 body. Bartoš z Prahy rozesmutnil příznivce chrudimského Zdeňka Pokorného, když jej porazil a tak obsadil místo sedmé. Se svojí hrou a 9. místem s 5,5 body je jistě spokojen pardubický Šebesta, na velmistryni z Kazaně Julií Mašinskou zbylo 10. místo s 5,5 body. Se stejným počtem 5,5 body následovali podle pořadí chrudimský 11. Stehno, 12. Islanďan Halldorsson, další chrudimský hráč Krys ml. Jaromír obsadil 13. místo, zaječický Hájek Jiří byl čtrnáctý a Kozák z Prahy patnáctý. Až na chrudimského Stehna, který neobhájil své minulé třetí místo, jsou jistě tito hráči se svým výsledkem spokojeni. Překvapení turnaje Radek Londýn z Prahy, 5 bodů a 16. místo, na závěr turnaje odpadl, ale přesto je velkým příslibem pro pražský šachový svět. Na dalších místech se umístili:

17.- 21. Pokorný Zdeněk, Komárek David, Kastner Vojtěch, Orzechowski Grgerorz a Ptáček Luboš s 5 body. Z chrudimských hráčů se pak umístili 23. Linhart, 24. Pokorný Ondřej 4,5 bodu, 30. Hájek Jaroslav ze Zaječic 4 body. Na 35.-36. místo se dopracovali Pokorný Jan a Mrha Jan z domácího oddílu se 4 body. 41. místo obsadil Krys st. Jaromír se 3,5 body, 43. Stryka Rostislav se třemi body a předposlední místa 45.-46. bratři Krysovi, Jaromír nejml. a Jan s 2,5 body, 47. Hlaváček Bedřich s 1,5 body.

Turnaj skončil velice úspěšně, jediným stínem byla velmi malá účast chrudimských šachistů. Vždyť z takřka 70 členné členské základny se jich zúčastnilo pouhých 12 a to ještě 7 hráčů bylo z velkých rodin Krysů a Pokorných.

Detailní výsledky jsou k dispozici zde.

 


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.