Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

16.08.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
 
Nejnovější informace

16.08.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství EU mládeže 2018
Ve dnech 6.-15.srpna 2018 se v Koutech n/D. uskutečnil další ročník Mistrovství EU mládeže, kterého se zúčastnilo 102 mládežníků z 11 zemí, z nichž bylo 21 z České republiky (a mezi nimi byl ieden hráč z našeho kraje).
V kategorii U8 zvítězil Stefan-Vlad Paunescu z Rumunska, druhé místo celkově a první místo mezi dívkami obsadila Tereza Horková z Frýdku-Místku.
V kategorii U10 zvítězil David Cr. Radu opět z Rumunska, bronz za třetí místo bral Václav Finěk z Liberce.
V kategorii U12 byl první Aron Pasti z Maďarska, z českých zástupců skončil nejlépe Vojtěch Procházka z Unichessu Praha na 5.místě.
V kategorii U14 byl suverénně první Valentin Mitev z Bulharska (startující pod vlajkou FIDE), stříbro za druhé místo získal nejlepší z českých hráčů Marek Míča z Frýdku-Místku. Jediný náš zástupce Michal Jareš z Polabin po přechodu do vyšší věkové kategorie sice tentokrát na medaile nedosáhl, ale své nasazení obhájil (8.místo).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

12.08.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Letní Praha 2018
Krátce po skončení mamutího šachového festivalu Czech Open uspořádala pardubická šachová agentura AVE-kontakt ve dnech 3.-10.srpna 2018 další akci ze seriálu Czechtour 2017/18 - 5.ročník Mezinárodního šachového festivalu Open Letní Praha, kterého se zúčastnilo celkem 212 hráčů z 30 zemí včetně 7 zástupců z našeho kraje.
Stejně jako v minulém roce ve startovním poli převládali cizinci a to co do počtu i do kvality. V turnaji A stáli na stupních vítězů pouze zahraniční účastníci v čele s vítězem GM Matthewem Turnerem ze Skotska, z našich zástupců byl nejúspěšnější IM Jakub Půlpán z Polabin na 9.místě. I ve skupině B putovalo vítězství do zahraničí zásluhou suverénního Spiridona Iladzise ze Řecka (8,5/9 !), vytáhl se náš zástupce Adam Švanda z Poličky, který se ziskem 7,5/9 obsadil samostatné druhé místo.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

06.08.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR seniorů 2018
Ve dnech 28.července až 5.srpna 2018 se tradičně v Rychnově n/Kn. uskutečnilo otevřené mezinárodní Mistrovství ČR seniorů, kterého se zúčastnil rekordní počet 162 účastníků, mezi nimiž bylo i 19 hráčů z našeho kraje.
V kategorii nad 50 let zvítězil favorizovaný FM Petr Kučera z Turnova, jediný náš zástupce skončil úměrně svému nasazení na 10.místě.
V kategorii nad 60 let obsadil první místo ukrajinský také favorizovaný FM Sergej Shilov s náskokem celých 1,5 bodu na Petra Mlýnka z Durasu Brno, z našinců byl nejúspěšnější Peter Marinov z Vysokého Mýta na 13.místě
V kategorii nad 70 let byl nejúspěšnější rovněž favorit Gustav Jablečník z Kroměříže, ale jen na lepší pomocné hodnocení před Milanem Kotvou ze Svitav - Blahopřejeme !!!
V kategorii nad 80 let (která se hrála společně s kategorií nad 70 let a byla vyhodnocena již po 6.kole) se z vítězství radoval polský FM Wladyslaw Pojedziniec, druhý byl Zdeněk Most z Habartova a jediný náš zástupce skončil úměrně svému nasazení na 12.místě.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

30.07.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 23018 - hlavní turnaje
Čtyři hlavní turnaje 29.ročníku mezinárodního šachového festivalu CZECH OPEN 2018, které se uskutečnily ve dnech 21.-28.července 2018 v prostorách zimního stadionu v Pardubicích, měly letos na startu celkem 1093 přihlášených hráčů. I když poměr českých a zahraničních účastníků byl přibližně 1:2,5, na stupních vítězů přesto stáli jen cizinci.
V turnaji A spolehlivě zvítězil GM Sergej Movsesjan (ARM), když bílými zkušeně vítězil a černými bezpečně remizoval. Renomovaní čeští velmistři se moc nepochlapili a tak nejlepším z nich byl ten nejmladší - GM Nguyen Thai Dai Van (24 místo), z našich zástupců byl nejúspěšnější IM Jakub Půlpán (40.místo).
V turnaji B dominovala WGM Elmira Mirzoeva (RUS), nejlepšími z čechů byli naši zástupci Aleš Novák (9.místo) a Václav Pekař (15.místo).
V turnaji C došlo k vícenásobnému dělení prvního místa a tak až na pomocné hodnocení se vítězem stal Sergei Polich (UKR), nejlepším z českých hráčů byl Jan Slavík (7.místo) a nejúspěšnějším našincem se stal Oldřich Kastner (16.místo).
V turnaji D nedala soupeřům šanci Batkhishig Udval (MGL) a zaslouženě stanula na nevyšší příčce, z čechů byl nejúspěšnější Pavel Buk (11.místo), následovaný našimi zástupci Petrem Jouzou (15.místo) a Janem Fialou (17.místo).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

29.07.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2018 - doprovodné turnaje
V mezidobí mezi nejvýznamnějšími turnaji a rovněž v dopoledních hodinách v době konání hlavních turnajů byla pro účastníky šachového festivalu připravena celá serie doprovodných turnajů, kterých se mohli zúčastnit všichni, kteří měli šachu stále málo.
Během těchto doprovodných turnajů se u šachovnic vystřídalo více než 1100 šachistů, převážně zahraničních - ti ale vyhráli takřka vše, co se dalo. K našim úspěchům patří pouze celkové prvenství v turnaji čtyřčlenných družstev mládeže, které získalo družstvo 2222 ŠK Polabiny A a dvě celkově třetí místa IM Jakuba Půlpána také z Polabin ve Fischerových šachách a v superbleskovém turnaji - Blahopřejeme !!!.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

29.07.18 Sekce : Svazové informace
Školení rozhodčích 2 a 3 tříd - pozvánka
V sobotu 15.září 2018 pořádá TJ Spartak Choceň z pověření KR PDŠS školení a seminář rozhodčích 2 a 3 třídy, které se uskuteční v prostorách restaurace Merilyn v Chocni (naproti nádraží). Školení je určené pro nové adepty na funkci rozhodčích, seminář by naopak měli využít zejména ti rozhodčí 3.třídy, kterým už v letošním roce končí platnost jejich osvědčení
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

29.07.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího 2018 - pozvánka
V sobotu 8.září 2018 pořádá ŠO TJ Jablonné n/O. ve spolupráci s TJ Sokol Mistrovice 9.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího, který se stejně jako v loňském roce uskuteční v tělocvičně hostince U Novotnů v Mistrovicích a bude současně Krajským přeborem PDŠS jednotlivců v rapidu pro rok 2018.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

29.07.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy 2018 - pozvánka
2222 ŠK Polabiny pořádá v pátek 28.září 2018 již 20.ročník Memoriálu Čeňka Honsy v rapidu, který se tentokrát uskuteční v Nemošické hospodě v Pardubicích-Nemošicích.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji


 Aktuality

 • Pozvánky na akce

 • Memoriál a.g. Ludvíka Krejčího
  + KP jednotlivců PDŠS v rapidu
  8.9.2018 Mistrovice
  Seminář a školení rozhodčích
  15.9.2018 Choceň
  Memoriál Čeňka Honsy
  28.9.2018 Nemošice
  Krajský přebor PDŠS jednotlivců
  27.-30.9.2018 Polička

   Přejít do sekce
   Kontakt
   Pardubický krajský šachový svaz
   zkratka PDŠS
   sídlo Čs. partyzánů 13, 53701 Chrudim
   e-mail info@chesspce.cz
  více zde

   Stránky oddílů PDŠS
  ŠO Hlinsko
  TJ CHS Chotěboř
  TJ ŠO Chrudim
  TJ Sokol Krouna
  Sokol Lázně Bohdaneč
  TJ Sokol Městečko Trnávka
  Sokol Mistrovice
  TJ Slovan Moravská Třebová
  ŠK Bohemia Pardubice
  2222 ŠK Polabiny Pardubice
  ŠK Rapid Pardubice
  TJ Štefanydes Polička
  ŠK Ústí n/O.
  ŠK Vysoké Mýto
  TJ Sokol Zaječice
  Šachový spolek Železné hory

   Šachové rozcestníky
  Šachové weby ČR
  Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.