Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

20.06.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
 
Nejnovější informace

20.06.18 Sekce : Přebory škol
Mistrovství ČR školních týmů 2018
Ve dnech 19.-20.června 2018 se ve Zlíně již potřetí za sebou uskutečnilo Mistrovství ČR čtyřčlenných školních týmů ve všech třech kategoriích. Z našeho kraje se letos kromě šesti kvalifikantů zúčastnila ještě 3 družstva z Chotěboře, jejichž hráči jsou také registrováni v PDŠS.
Kategorie 1.-5.tříd měla vítěze v ZŠ Petra Bezruče Frýdek-Místek, naši zástupci sice skončili podle očekávání, ale až ke konci tabulky. Dařilo se však chotěbořským mládežníkům, obzvláště pak ze ZŠ Buttulova (5.místo).
Kategorie 6.-9.tříd byla plně v režii ZŠ z Frýdku-Místku, z našich zástupců uspělo nejlépe Gymnázium Hlinsko (6.místo).
Kategorii středních škol suverénně ovládlo Gymnázium Plzeň, z našich zástupců bylo nejúspěšnější Gymnázium Lanškroun (5.místo).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

19.06.18 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 2/2018
Druhá schůze VV PDŠS v roce 2018 se konala v úterý 5.června 2018 v Pardubicích. VV na ní vyslechl zprávy z komisí (STK, KM , KR a hospodáře), schválil konečné výsledky, postupy a sestupy v soutěžích družstev 2017/2018, pokuty navržené vedoucím soutěže (vyhověl žádosti o prominutí pokuty pro TJ Zaječice), projednal a schválil připravené úpravy v rozpisu soutěží družstev vč. termínu přihlášek do nového ročníku, schválil proplacení předložených faktur a úpravu výše náhrad cestovného, a na závěr uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

17.06.18 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Zlato z Mistrovství ČR družstev ml. žáků 2018 !
Ve dnech 15.-17.června 2018 se ve Varnsdorfu konalo Mistrovství ČR družstev ml. žáků, kterého se zúčastnila i tři družstva z našeho kraje. K favoritům mezi 28 družstvy patřila zejména jediná tři A družstva, která i přes drobná zaváhání předstartovní předpoklady potvrdila a od ostatních se výrazně odpoutala.
K naší radosti zlaté medaile vybojovalo družstvo 2222 ŠK Polabiny A - Blahopřejeme !!!, i když to bylo jen na lepší pomocné hodnocení před Lokomotivou Brno A a o jediný bod před třetí BŠŠ Frýdek-Místek A. Na výborném 8.místě skončilo družstvo Chotěboře, které tak získalo pro kraj třetí postupové místo do příštího ročníku, pro B družstvo Polabin bylo Mistrovství ČR příliš tvrdým oříškem.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

10.06.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár
Chotěbořský turnaj jednotlivců v rapidu měl v sobotu 9.června 2018 na pořadu již 35.ročník, kterého se zúčastnilo 74 hráčů z 29 oddílů devíti (!!) krajů.
Stupně vítězů obsadili favorité - první byl IM Jakub Půlpán z Polabin před FM Tomášem Vojtou z Moravské Slavie Brno a FM Alešem Jedličkou z Polabin, jedinou ženou mezi muži byla Simona Suchomelová ze Světlé n/S..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

10.06.18 Sekce : Nemistrovské akce
O Lanškrounskou věž
V sobotu 9.června 2018 se v Lanškrouně uskutečnil již 24.ročník turnaje pro mládež 'O Lanškrounskou věž', kterého se ve dvou kategoriích zúčastnilo 43 hráčů výhradně z východní části kraje.
Mladší kategorie do 13 let se zúčastnilo 30 mládežníků, z nichž se suverénním vítězem (7/7) stal Michal Ďuriančík ze Svitav, na druhém místě skončil Tran Tuan Anh z Ústí n/O. a na třetím místě byl Jakub Sedlák z Lanškrouna, nejlepší z dívek byla Eliška Vágnerová z Kunvaldu.
V kategorii do 19 let nedal nikomu sebemenší šanci (opět 7/7) favorizovaný FM Josef Havelka hrající za Rychnov n/Kn., na druhém místě skončil s dvoubodovým odstupem Matěj Kupsa z Lanškrouna jen na lepší pomocné hodnocení před Vojtěchem Holáskem z Ústí n/O., z dívek byla nejúspěšnější Julie Kalousová z Lanškrouna.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

06.06.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2018 - pozvánka
Červenec bývá v Pardubicích tradičně spojen s mezinárodním šachovým festivalem Czech Open a ani letos tomu nebude jinak. Ve dnech 12.-29.července se na zimním stadionu uskuteční jeho již 29.ročník, který bude mít na pořadu obvyklou přehršel nejrůznějších turnajů včetně těch nejmasovějších (čtyřčlenných družstev, jednotlivců v rapidu a hlavních FIDE turnajů jednotlivců).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

03.06.18 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapidu 2018
Začátek června bývá v obecném povědomí každoročně spojován s Mezinárodním dnem dětí, v řadách šachistů však už dávno zdomácnilo jeho spojení se Šachovými Zaječicemi - a nebylo tomu jinak ani letos ! Ve dnech 2.-3.června 2018 proběhlo v Chrudimi už podruhé za sebou Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapidu, které zde našlo azyl po delší době působení v areálu Juniorcentra na Seči. A že přitom neztratilo nic na své oblíbenosti, o tom svědčí nejen to, že to byl jeho už 56.ročník, ale i letošní rekordní účast na něm - 70 šestičlenných družstev, 54 dvojic nejmladších žáků, 60 hráčů v Openu a včetně doprovodu více než 900 přítomných celkem !!
Mistrovství ČR družstev starších žáků s přehledem vyhrálo družstvo BŠŠ Frýdek-Místek A, které se po několika hubenějších letech vrátilo na nejvyšší příčku, na našeho nejúspěšnějšího zástupce posledních let 2222 ŠK Polabiny A tentokrát zůstala 'jen' bramborová medaile.
V turnaji dvojic nejmladších žáků (do 10 let) se opět projevila hegemonie BŠŠ Frýdek-Místek, naši zástupci tentokrát vyklidili pole a pozice v popředí tabulky moc neatakovali - nejlépe si vedly dvojice Hlinska a Chotěboře.
V přidruženém Open turnaji se angažovali hlavně hráči, kteří už 'odrostli dětským střevíčkům' a jejich sebelepší umístění se už nepočítá.
Závěrečnou zprávu pořadatelů naleznete ZDE.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor st. žáků

30.05.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže 2017/18 - závěrečná zpráva
Souhrnnou zprávu z finale Krajského přeboru mládeže PDŠS 2017/18, které se konalo v Poličce, připravil předseda KM PDŠS Mgr. David Schaffer a přidal k ní i několik fotografií z jeho průběhu.
Ve zprávě jsou rovněž aktualizováni postupující na Mistrovství Čech ve všech kategoriích s přihlédnutím k přímým postupům některých účastníků.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků


 Aktuality

 • Pozvánky na akce

 • Šachový turnaj Bouzov
  7.7.2018 Bouzov
  Mezinárodní festival Czech Open
  12.-29.7.2018 Pardubice
  Krajský přebor PDŠS jednotlivců
  27.-30.9.2018 Polička

   Přejít do sekce
   Kontakt
   Pardubický krajský šachový svaz
   zkratka PDŠS
   sídlo Čs. partyzánu 13, 53701 Chrudim
   e-mail info@chesspce.cz
  více zde

   Stránky oddílů PDŠS
  ŠO Hlinsko
  TJ CHS Chotěboř
  TJ ŠO Chrudim
  TJ Sokol Krouna
  Sokol Lázně Bohdaneč
  TJ Sokol Městečko Trnávka
  Sokol Mistrovice
  TJ Slovan Moravská Třebová
  ŠK Bohemia Pardubice
  2222 ŠK Polabiny Pardubice
  ŠK Rapid Pardubice
  TJ Štefanydes Polička
  ŠK Ústí n/O.
  ŠK Vysoké Mýto
  TJ Sokol Zaječice
  Šachový spolek Železné hory

   Šachové rozcestníky
  Šachové weby ČR
  Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.