Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

14.01.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
 
Nejnovější informace

14.01.19 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Krajský přebor družstev ml. žáků 2019
V sobotu 12.ledna 2019 uspořádal Krajský přebor družstev mladších žáků stejně lako loni šachový klub 2222 ŠK Polabiny a zúčastnilo se ho opět celkem 12 družstev. A do třetice - stejně jako loni se bojovalo nejen o titul Krajského přeborníka, ale i o postup do Celostátního finale, do něhož si postup mohla vybojovat první tři družstva.
Také letos byli nejvážnější zájemci o postup tři a teorii opět potvrdili - vítězem se stalo družstvo Polabin s plným počtem 21 bodů s tříbodovým odstupem před Chotěboří A a o další tři body zpět si třetí místo zajistili hráči Lanškrouna.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

13.01.19 Sekce : Extraliga
Extraliga ŠSČR 2018/19 - třetí dvoukolo
Ve dnech 12.-13.ledna 2019 se hrálo třetí dvoukolo Extraligy ŠSČR. V sobotu pokračovalo GASCO Pardubice ve vítězné serii, když v Praze zvítězilo nad Unichessem B vysoko 6,5:1,5 a zůstalo na první příčce tabulky. V nedělním šlágru kola se utkalo v Lysé n/L. s místním Výstavištěm a po prohře 4,5:3,5 kleslo na třetí příčku tabulky.
Další výsledky: sobota: Výstaviště Lysá n/L. - Turnov 5,5:2,5, Labortech Ostrava - Český Těšín 6:2, Slavoj Poruba - BŠŠ Frýdek-Místek 4:4, 1.Novoborský ŠK - Moravská Slavia Brno 5:3, Unichess Praha A - Buras Brno 6:2.
neděle: Turnov - Unichess Praha B 5,5:2,5, BŠŠ Frýdek-Místek - Labortech Ostrava 5:3, Český Těšín - Slavoj Poruba 3:5, Duras Brno - 1.Novoborský ŠK 1,5:6,5, Moravská Slavia Brno - Unichess Praha A 4,5:3,5.
Na čelo tabulky se dostalo Výstaviště Lysá n/L. s bodovým náskokem před Novým Borem a Pardubicemi, na konci tabulky zůstávají Český Těšín a Unichess Praha B.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Extraliga

13.01.19 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - šesté kolo
V šestém kole 2.ligy skupiny D v jediném krajovém derby uštědřila doma Polička první prohru Chotěboři v poměru 5:3, Rapid Pardubice přivezl z Kolína všechny body za těsnou výhru 4,5:3,5, Vysoké Mýto hrálo doma s Lokomotivou Brno nerozhodně 4:4 a Chrudim opět vyšla naprázdno, když podlehla v Brně Moravské Slavii B Jezdcům Jundrov 5:3.
Další výsledky: Dalešice - Ořechov 5,5:2,5, Kutná Hora - Náměšť n/O. 6:2.
Na obou pólech tabulky se nic nezměnilo - i nadále suverénně vede Moravská Slavia Brno B s plným počtem 18 bodů, poslední stále zůstává Chrudim s pouhými dvěma body.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

13.01.19 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - šesté kolo
V šestém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Svitavy - Dolní čermná 4:4,Polička B - Kunvald 5:3, Lanškroun B - Ústí n/O. D 6,5:1,5, Moravská Třebová - Ústí n/O. C 4:4, Česká Třebová - Choceň 6,5:1,5, Mistrovice - Horní Čermná 6,5:1,25
V čele tabulky zůstává Lanškroun B, o poslední místo se dělí Horní Čermná s Dolní Čermnou.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

13.01.19 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - šesté kolo
V šestém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Lázně Bohdaneč - Hlinsko B 1:7, Rapid Pardubice C - Železné hory 1,5:6,5, Polabiny E - Chrudim B 3,5:4,5, Polabiny F - Eurobit Pardubice 4,5:3,5, Heřmanův Městec - Polička C 5:3, Bohemia Pardubice C volno
Na čele tabulky se momentálně ocitla Chrudim B díky prohře Eurobitu Pardubice, na opačném pólu tabulky je i nadále poslední Rapid Pardubice C s nulovým ziskem.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

08.01.19 Sekce : Ostatní zajímavosti
O Perníkovou chaloupku 2019
V sobotu 5.ledna 2019 se v Náměšti n/O. hrál tradiční turnaj mládeže s názvem 'O Perníkovou chaloupku', kterého se i v letošním roce zúčastnila početná 10-ti členná výprava z Chotěboře.
Oproti předchozím ročníkům se chotěbořským letos už tolik nedařilo - Rudolf Jun získal 3.místo v turnaji starších žáků (+ 1.místo v kategorii H14) a Viola Ruby Pejřimovská obhájila prvenství v kategorii D14.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

06.01.19 Sekce : 1. liga východ
1.liga východ - 5.kolo
V pátém kole 1.ligy družstev skupina východ přivítaly Polabiny C doma Jezdce Jundrov Brno a rozešly se s nimi smírně 4:4.
Další výsledky: Kroměříž - Orlová 4:4, Litovel - Třinec 3:5, TJ Ostrava - BŠŠ Frýdek-Místek 5:3, Staré Město - Rychnov n/Kn. 6:2, Hošťálková - Gordic Jihlava 3:5
Vedoucí Kroměříž jen remizovala, takže do čela se vrátilo Staré Město (i když jen na pomocné hodnocení), poslední je stále Litovel s odstupem tří bodů za Hošťálkovou a Polabinami C.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga východ

06.01.19 Sekce : 1. liga západ
1.liga západ - 5.kolo
V pátém kole 1.ligy družstev skupina západ hrály Polabiny takřka v základní sestavě v Praze s Pankrácem a po vítězství 5:3 ho donutily opustit první příčku tabulky.
Další výsledky: Vyšehrad Praha - České Budějovice,3,5:4,5 , Hradec Králové - Kozolupy 5,5:2,5, Lysá n/L. B - Neratovice 1,5:6,5, OAZA Praha - Turnov B 5,5:2,5, Dopravní podnik Praha - Dukla Praha 8:0
Do čela se dostaly České Budějovice před DP Praha, na konci tabulky zůstávají Dukla Praha a Město Lysá n/L..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 1. liga západ


 Aktuality

  • Pozvánky na akce

  • Krajské finale přeboru škol
    kategorie 1.-5. a 6.-9.tříd
    23.1.2019 Svitavy
    Krajské finale přeboru škol
    kategorie středních škol
    23.1.2019 Svitavy
    Konference delegátů PDŠS
    26.1.2019 Choceň

     Přejít do sekce
     Kontakt
     Pardubický krajský šachový svaz
     zkratka PDŠS
     sídlo Čs. partyzánů 13, 53701 Chrudim
     e-mail info@chesspce.cz
    více zde

     Stránky oddílů PDŠS
    ŠO Hlinsko
    TJ CHS Chotěboř
    TJ ŠO Chrudim
    TJ Sokol Krouna
    Sokol Lázně Bohdaneč
    Spartak OEZ Letohrad
    TJ Sokol Městečko Trnávka
    Sokol Mistrovice
    TJ Slovan Moravská Třebová
    ŠK Bohemia Pardubice
    2222 ŠK Polabiny Pardubice
    ŠK Rapid Pardubice
    TJ Štefanydes Polička
    ŠK Svitavy
    ŠK Ústí n/O.
    ŠK Vysoké Mýto
    TJ Sokol Zaječice
    Šachový spolek Železné hory

     Šachové rozcestníky
    Šachové weby ČR
    Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.