Internet Explorer 5.0

Nejnovější informace

19.08.19 Sekce : Ostatní zajímavosti
Zlato z Mistrovství světa dětí do 8 let v rapidu !!!
Ve dnech 16.-18.srpna 2019 se v běloruském Minsku uskutečnilo Mistrovství světa dětí do 12 let v rapidu a blesku, kterého se zúčastnili i dva hoši z Polabin - Jiří Bouška a Karel Brožka.
V prvně hraném rapidu exceloval Jiří Bouška, který získal 8/9 bodů a obsadil samostatné první místo v kategorii U08 - Blahopřejeme !!!. Karlu Brožkovi se nepovedl závěr turnaje a se ziskem 5,5/9 bodu skončil na 32.místě v kategorii U12.
V následném bleskovém turnaji se našim zástupcům výkon z rapidu zopakovat nepodařilo a skončili na 28 resp 50 místě.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

18.08.19 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR seniorů 2019 s medailemi !
Ve dnech 10.-18.srpna 2019 se v Rychnově n/Kn. uskutečnilo otevřené Mistrovství ČR seniorů, kterého se zúčastnilo 127 účastníků. Mezi nimi bylo 24 hráčů z našeho kraje, kteří získali jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili !
V kategorii nad 70 let zvítězil Miloslav Jaček z Mladé Boleslavi (který vyhrál i kategorii nad 80 let !), stříbro za druhé místo získal Milan Kotva ze Svitav - Blahopřejeme !!!
V kategorii nad 60 let zvítězil Petr Mlýnek z Durasu Brno (který by mohl hrát i starší kategorii), naši zástupci na stupně vítězů nedosáhli.
V kategorii nad 50 let byl první Jaromír Pelikán z Lokomotivy Brno, třetí místo a bronz získal Vladimír Kalousek z Ústí n/O. - Blahopřejeme !!!

11.08.19 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství Evropy mládeže 2019
Ve dnech 2.-10.srpna 2019 uspořádal Slovenský šachový svaz v Bratislavě otevřené Mistrovství Evropy mládeže kategorií U08-U18 a G08-G18 za účasti více než 1300 mladých hráčů. Díky blízkosti pořadatele se Mistrovství zúčastnilo také 101 českých zástupců, mezi nimiž bylo i 10 hráčů a 2 hráčky z našeho kraje.
Z 36 udělených medailí putují dvě do České republiky - jednu zlatou získal GM Nguyen Thai Dai Van za samostatné první místo v kategorii U18 a jednu stříbrnou získal získal CM Václav Finěk za druhé místo v kategorii U10. Z našich zástupců se nejvýše umístil FM Ondřej Švanda na 19.místě v kategorii U16, ostatní (i když víceméně obhájili své nasazení) skončili až 'hluboko v peletonu'.

30.07.19 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál Čeňka Honsy 2019 - pozvánka
Šachový klub 2222 ŠK Polabiny pořádá v sobotu 21.9.2019 již 21.ročník 'Memoriálu Čeňka Honsy' v rapidu, který se bude hrát v prostorách Nemošické hospody v Pardubicích-Nemošicích.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

30.07.19 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Desko Liberec 2019
Ve dnech 20.-27.července 2019 se v Liberci uskutečnil šachový turnaj Open Desko Liberec, kterého se zúčastnilo 74 hráčů z osmi zemí. Mezi nimi nechyběla ani rodina Holáskových z Ústí n/O., která zde tradičně tráví část prázdnin.

29.07.19 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2019 - doprovodné turnaje
Stejně jako v předchozích letech byla v mezidobí mezi nejvýznamnějšími turnaji a rovněž v dopoledních hodinách v době konání hlavních turnajů pro účastníky šachového festivalu připravena celá serie doprovodných turnajů. Těchto doprovodných turnajů se zúčastnilo více než 1100 převážně zahraničních šachistů, kteří však vyhráli takřka vše, co se hrálo.

28.07.19 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2019 - hlavní turnaje
Hlavní čtyři turnaje mezinárodního šachového festivalu CZECH OPEN 2019, které se uskutečnily ve dnech 19.-27.července 2019 v prostorách zimního stadionu v Pardubicích, byly letos doplněny ještě o 30+ Open a zúčastnilo se jich celkem 1061 hráčů.
V turnaji A mocným finišem obsadil samostatné první místo GM Jiří Štoček se ziskem 7,5/9 bodu, z devítičlenné 'smečky' pronásledovatelů majících o půlbod méně obsadil druhé místo GM Viktor Láznička, třetí skončil řadu kol vedoucí GM Sergej Movsesian (ARM) a nechyběli v ní ani další čs. hráči GM Vlastimil Babula (6.místo) a GM Vojtěch Plát (9.místo). Z našich zástupců se nejvíce dařilo FM Tomáši Ludvíkovi na 66.místě se ziskem 5,5/9 bodu.
V turnaji B zvítězil Gennadi Kuzmin (RUS) se ziskem 7,5/9 bodu a nejlepším pomocným hodnocením, nejlepším českým hráčem byl Jonáš Eret na 5.místě se ziskem 7/9 bodu a nejlepším z našich zástupců byl David Černý na 26.místě se ziskem 5,5/9 bodu.
V turnaji C zvítězil český hráč Patrik Tesař se ziskem 7,5/9 bodů a nejlepším pomocným hodnocením, z našich hráčů byl nejúspěšnější Oldřich Kastner na 57.místě se ziskem 5,5/9 bodu.
V turnaji D obsadil samostatné první místo Olexiy Gerashchenko (UKR) se ziskem 8/9 bodu, nejlepším českým hráčem byl náš zástupce Jan Fiala na 4.místě s e ziskem 7/9 bodu.
V novém turnaji 30+ zvítězil IM Andrejs Strebkovs (LAT) jen na lepší pomocné hodnocení před naším FM Marianem Sabolem (oba 7/9 bodu).

22.07.19 Sekce : Ostatní akce v kraji
Šachový turnaj Nekoř 2019
V sobotu 20.července 2019 uspořádal Šachový klub TJ Sokol Nekoř při příležitosti Mezinárodního dne šachu bleskový turnaj 'Šachový turnaj Nekoř', kterého se zúčastnilo 25 hráčů převážně z nejbližšího okolí.
Vítězem se stal David Kameník z Ústí n/O. se ziskem 13/15 bodu před druhým Kamilem Mikyskou z Letohradu a třetím Miroslavem Cimprichem z Horní Čermné, nejlepší ženou se stala Soňa Leksová z Ústí n/O..