Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

19.03.18  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
 
Nejnovější informace

19.03.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Chrudimský RABL 2018 - pozvánka
TJ ŠO + DDM Chrudim pořádá v sobotu 19.května 2018 další ročník šachového turnaje s netradičním hracím tempem 'Chrudimský RABL', který se bude hrát v prostorách Herny ŠO v Chrudimi (Čs. partyzánů 13).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

18.03.18 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - desáté kolo
V předposledním desátém kole 2.ligy skupiny D se hrálo jediné krajské derby Polabin C (usilujících o postup) s Poličkou (vážně ohroženou sestupem), v němž Polabiny C neponechaly nic náhodě a po výhře 5:3 slaví postup ! Také Chotěboř využila domácí prostředí a zvítězila nad Žďárem n/S. bezpečně 6:2, Vysoké Mýto také doma remizovalo s Lípou 4:4 při osmi remizách a jen Eurobit Pardubice doma nestačil na Hradec Králové B a podlehl mu 3:5.
Další výsledky: Náměšť n/O. - Velké Losiny 4:4 (při dvou kontumacích hostů na posledních šachovnicích !), Dalešice - Náchod 4,5:3,5
Vítězem a postupujícím do 2.ligy se kolo před koncem stalo družstvo 2222 ŠK Polabiny C, sestup již nemine poslední Náchod a jen teoretické šance má předposlední Žďár n/S.. V posledním kole se tak bude hrát ještě o třetího sestupujícího, jímž se mohou stát Velké Losiny, Polička nebo Dalešice, teoreticky pak i Náměšť n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

18.03.18 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - desáté kolo
V desátém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky: Ústí n/O. D - Dolní Čermná 6:2, Ústí n/O. C - Česká Třebová 8:0, Letohrad - Horní Čermná 6:2, Kunvald - Lanškroun B 1,5:6,5, Svitavy - Moravská Třebová 4:4, Mistrovice - Polička B 3:5
Boj o postup bude dramatický do posledního kola, když ve hře o vítězství a postup je nejen doposud vedoucí Lanškroun B, ale i dvojice pronásledovatelů s jednobodovou ztátou (Ústí n/O. C a Letohrad B). Na opačném pólu tabulky mají Mistrovice o svém sestupu jasno už dříve a bojuje se jen o to, jestli je do Krajské soutěže nedoprovodí ještě Polička B nebo Dolní Čermná.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

18.03.18 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - desáté kolo
V desátém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky: Polička C - Polabiny G 6:2, Hlinsko B - Rapid Pardubice C 6,5:1,5, Železné hory - Bohemia Pardubice B 2:6, Heřmanův Městec - Chrudim B 4:4, Rapid Pardubice B - Bohdaneč 5:3, Polabiny F - Chotěboř B 3,5:4,5 (domácí nastoupili jen v šesti).
Vítězem a postupujícím do Krajského přeboru 1.třídy se bez ohledu na výsledky posledního kola stalo družstvo TJ CHS Chotěboř B, hlavními kandidáty na sestup zůstávají Sokol Lázně Bohdaneč a Rapid Pardubice C, přičemž případným druhým sestupujícím mohou být ještě i Železné hory.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

17.03.18 Sekce : Soutěže žáků
Mistrovství ČR mládeže 2018 opět s medailemi !
Ve dnech 10.-17.března 2018 se tradičně v Koutech n/D. konalo Mistrovství ČR mládeže do 16 let spolu s Mistrovstvím juniorů a dorostenců, doplněné FIDE Openem a Národním Openem, jichž se zúčastnilo celkem 323 hráčů. Mezi mládežníky bylo i 18 zástupců našeho kraje (9 chlapců a 9 dívek), kteří vybojovali jednu zlatou a jednu bronzovou medaili !
V kategorii H16 vybojoval samostatné první místo ziskem 7/9 Martin Buločkin z Polabin - Blahopřejeme !!!, v první desítce skončili i pátý Vojtěch Říha z Hlinska a desátý Tomáš Ludvík z Polabin.
V kategorii do 14 let se nejlépe umístil Michal Jareš z Polabin na desátém místě, favorizovanému Rudolfu Junovi z Chotěboři se turnaj vůbec nevydařil.
V kategorii do 12 let jsme měli jediného zástupce Marka Juchelku z Polabin, který skončil mírně za svým nasazením.
V kategorii do 10 let favorizovaný Karel Brožka z Polabin získal bronz za třetí místo - Blahopřejeme !!!, když nečekaně ztratil na startu a v závěru již ztrátu nedohnal.
V kategorii D16 startovalo hned pět našich zástupkyň, z nichž byla nejúspěšnější Lea Rosenbaumová z Polabin na 8.místě, další dívky skončily úměrně svému nasazení.
V kategorii do 14 letstartovala pouze Soňa Leksová z Ústí n/O., jejíž konečné dvanácté místo zhruba odpovídá jejímu nasazení.
V kategorii do 12 let se prezentovaly tři naše hráčky, z nichž nejlépe skončila Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře na nevděčném čtvrtém místě, do desítky se probojovala ještě Adéla Třasáková z Polabin (osmé místo).
V kategorii do 10 let žádná z našich nejmladších dívek nestartovala.
Zajímavostí letošního Mistrovství ČR mládeže byla skutečnost, že vítězové i vítězky všech kategorií pocházeli z různých oddílů/klubů a mezi všemi 24 medailisty bylo jen 5 oddílů úspěšných dvakrát.
V současně probíhajícím Mistrovství ČR juniorů a dorostenců jsme žádného zástupce neměli, ve FIDE Openu se dařilo více těm mladším, v Národním Openu se blýsknul prvním místem Ondřej Novotný z Hlinska a do desítky se vešli ještě Adam Švanda z Poličky na pátém a Matěj Kupsa z Lanškrouna na šestém místě.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

13.03.18 Sekce : Nemistrovské akce
Velikonoční turnaj mládeže Polička - pozvánka
TJ Štefanydes Polička pořádá ve čtvrtek 29.března 2018 již 16.ročník tradičního Velikonočního turnaje mládeže, který se bude hrát v prostorách školní jídelny ZŠ Na Lukách v Poličce.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

11.03.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Bleskový turnaj Městečko Trnávka - pozvánka
V sobotu 31.března 2018 pořádá oddíl šachu Sokola Městečko Trnávka tradiční již 34.ročník turnaje v bleskovém šachu, který se bude hrát v sále Kulturního domu v Městečku Trnávka.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

09.03.18 Sekce : Nemistrovské akce
Orlická šachovnice - pozvánka
Šachový klub Ústí n/O. ve spolupráci s DDM Duha Ústí n/O. pořádají v sobotu 14.dubna 2018 již 48.ročník turnaje pro mládež 'Orlická šachovnice', který se bude hrát v prostorách Kulturního domu v Ústí n/O..
Současně s Orlickou šachovnicí se bude hrát i Krajský přebor jednotlivců PDŠS kategorie H/D 8.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce


 Aktuality

 • Pozvánky na akce

 • KP mládeže H/D 10-12
  4.turnaj
  24.3.2018 Chotěboř
  Velikonoční turnaj mládeže
  29.3.2018 Polička
  Bleskový turnaj
  31.3.2018 Městečko Trnávka
  Orlická šachovnice
  + KP jednotlivců H/D 8
  14.4.2018 Ústí n/O.
  Memoriál Mirka Kodytka
  + KP družstev v rapidu
  21.4.2018 Kunvald
  O Pardubickou kotvu
  28.4.2018 Pardubice
  O Pohár města Hlinska
  8.5.2018 Hlinsko
  KP mládeže HD10 - HD20 v rapidu
  12.5.2018 Mistrovice
  Chrudimský RABL
  19.5.2018 Chrudim
  Chvaletická šachová olympiáda
  3.turnaj
  26.5.2018 Chvaletice
  Mistrovství ČR družstev st. žáků
  + turnaj nejml. dvojic
  + Open turnaj
  2.-3.6.2018 Chrudim

   Přejít do sekce
   Kontakt
   Pardubický krajský šachový svaz
   zkratka PDŠS
   sídlo Čs. partyzánu 13, 53701 Chrudim
   e-mail info@chesspce.cz
  více zde

   Stránky oddílů PDŠS
  ŠO Hlinsko
  TJ CHS Chotěboř
  TJ ŠO Chrudim
  TJ Sokol Krouna
  Sokol Lázně Bohdaneč
  TJ Sokol Městečko Trnávka
  Sokol Mistrovice
  TJ Slovan Moravská Třebová
  ŠK Bohemia Pardubice
  2222 ŠK Polabiny Pardubice
  ŠK Rapid Pardubice
  TJ Štefanydes Polička
  ŠK Ústí n/O.
  ŠK Vysoké Mýto
  TJ Sokol Zaječice
  Šachový spolek Železné hory

   Šachové rozcestníky
  Šachové weby ČR
  Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.