Internet Explorer 5.0

Nejnovější informace

21.07.18 Sekce : Svazové informace
Los ligových soutěží družstev pro sezonu 2018/19
V sobotu 21.července 2018 byly v Pardubicích rozlosovány všechny ligové soutěže družstev pro sezonu 2018/19. Losování předcházelo rozdělení prvoligových a zejména druholigových soutěží do jedotlivých skupin, které bylo oproti minulým ročníkům posunuto až do července a přesto se jejich předběžně oznámené složení v posledním týdnu ještě změnilo. Konečné složení skupin je patrné z přiložených mapek a vylosovaná čísla jednotlivých družstev ve všech skupinách jsou uvedena zde.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

20.07.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2018 - turnaje jednotlivců v rapidu
Letošních turnajů jednotlivců v rapidu, hraných ve dnech 18.-19.července 2019, se na zimním stadionu v Pardubicích zúčastnilo celkem 410 hráčů z 33 zemí. Ve startovním poli převažovali cizinci, kteří při počtu 266 obsadili stupně vítězů ve všech třech turnajích (!), českých zástupců bylo jen 144 včetně 61 hráčů z našeho kraje.
V turnaji G1, který byl i Mistrovstvím ČR jednotlivců v rapidu, obsadil samostatné první místo GM Bernadskyi Vitalyi (UKR) se ziskem 7,5/9, Mistrem ČR se stal GM Jiří Štoček (5.místo), nejlepším z našinců byl IM Jakub Půlpán (66).
V turnaji G2 obsadila samostatné první místo FM Nurgyul Salimova (FID) s výsledkem 8/9, nejúspěšnějším z českých hráčů byl Jan Slavík (6.místo), třetím místem mezi čechy se blýsknul Karel Brožka jun. (14).
V turnaji G3 obsadil samostatné první místo Mikhail Druchenko (RUS) ziskem 8/9, nejlepším českým zástupcem se stal Bohuslav Vorel (13.místo) před Ondřejem Cachem (15), stupně vítězů mezi českými ženami obsadily naše zástupkyně v pořadí Adéla Třasáková (31.místo), Gabriela Králová (65) a Jitka Lorencová (73).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

16.07.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2018 - MČR čtyřčlenných družstev vyhrály Polabiny
Ve čtvrtek 12.července 2018 se pardubický zimní stadion opět změnil v šachové mraveniště, když v něm odstartovalo MČR čtyřčlenných družstev. Ze 121 zúčastněných družstev jich 71 splňovalo podmínky pro zařazení do soutěže o titul Mistra ČR a na startu bylo i 19 družstev ze zahraničí (AUT, GER, POL, RUS, SVK, UKR).
Nečekaným vítězem se stalo družstvo 2222 ŠK Polabiny A, které obsadilo samostatné první místo - BLAHOPŘEJEME !!! - o bod před druhou OAZOU Praha A a třetím Pankrácem Praha, ze zahraničních družstvev byl nejúspěšnější ruský YAMAL (10.místo). Z našeho kraje se zúčastnilo celkem 10 klubových družstev, z nichž se kromě vítězů nejvíce dařilo Polabinám B (11.místo) a nad 50% bodů získala ještě družstva Bohemie Pardubice A (37), Hlinska (38) a Vysokého Mýta (52).

09.07.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Zlatá Praha 2018
Ve dnech 30.6.-8.7.2018 se v Praze uskutečnil 14.ročník mezinárodního turnaje Open Zlatá Praha, kterého se zúčastnilo 36 hráčů vč. jedné hráčky z našeho kraje.
V turnaji zvítězil první nasazený FM Jiří Gregor z Neratovic, Lea Rosenbaumová z Polabin uhrála 5,5/9 což jí přineslo první místo mezi ženami i v kategorii U16 a zisk 83 FIDE ELO bodů !

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

O pohár města Klatovy 2018
Celkem 96 hráčů se prezentovalo v mezinárodním turnaji Open Klatovy A, který se uskutečnil ve dnech 30.6.-8.7.2018 v Klatovech a na němž startovalo i 6 hráčů z pardubického kraje.
Vítězem se stal první nasazený hráč IM Marcin Krzyzanowski z Polska, za nímž skončili m.j. i 1 GM, 4 IM a 12 FM. Z našich zástupců se turnaj vydařil zejména bratrům Švandovým z Poličky, když Ondřej uhrál 5/9 a byl první v kategorii H16 se ziskem 86 FIDE ELO bodů, a Adamovi stačilo 3,5/9 k druhému místu v kategorii H14 a zisku 62 FIDE ELO bodů !

08.07.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Šachový turnaj Bouzov 2018
V sobotu 7.července 2018 se v Bouzově uskutečnil 11.ročník šachového turnaje jednotlivců v rapidu, kterého se zúčastnilo 80 hráčů z 32 oddílů a mezi nimi bylo plných 15 zástupců z našeho kraje.
Vítězem se stal Stanislav Vaněk z Vrbna p/P., na stupních vítězů stáli i druhý Tomáš Pokorný a třetí Roman Solil (oba Lanškroun), ostatní našinci střídali lepší i horší umístění.

24.06.18 Sekce : Rozpisy soutěží PDŠS
Rozpis soutěží družstev PDŠS na sezonu 2018/19
STK Pardubického krajského šachového svazu vydala Rozpis soutěží družstev na sezonu 2018/19 včetně Přihlášky do soutěží.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Rozpisy soutěží PDŠS

24.06.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Teplice Open 2018
Ve dnech 16.-24.června 2018 se v Teplicích uskutečnil velmi silně obsazený XIII.ročník mezinárodního šachového turnaje Teplice Open 2018, kterého se zúčastnilo 175 hráčů z 23 zemí včetně 16 GM a 23 IM a WIM a mezi nimi bylo i několik statečných mládežníků z našeho kraje. Vítězem se stal GM Evgeny Romanov z Ruska, nejlepším z českých hráčů byl GM Jiří Štoček a z našich zástupců se nejvýše umístil Vojtěch Říha.