Internet Explorer 5.0

Nejnovější informace

16.08.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství EU mládeže 2018
Ve dnech 6.-15.srpna 2018 se v Koutech n/D. uskutečnil další ročník Mistrovství EU mládeže, kterého se zúčastnilo 102 mládežníků z 11 zemí, z nichž bylo 21 z České republiky (a mezi nimi byl ieden hráč z našeho kraje).
V kategorii U8 zvítězil Stefan-Vlad Paunescu z Rumunska, druhé místo celkově a první místo mezi dívkami obsadila Tereza Horková z Frýdku-Místku.
V kategorii U10 zvítězil David Cr. Radu opět z Rumunska, bronz za třetí místo bral Václav Finěk z Liberce.
V kategorii U12 byl první Aron Pasti z Maďarska, z českých zástupců skončil nejlépe Vojtěch Procházka z Unichessu Praha na 5.místě.
V kategorii U14 byl suverénně první Valentin Mitev z Bulharska (startující pod vlajkou FIDE), stříbro za druhé místo získal nejlepší z českých hráčů Marek Míča z Frýdku-Místku. Jediný náš zástupce Michal Jareš z Polabin po přechodu do vyšší věkové kategorie sice tentokrát na medaile nedosáhl, ale své nasazení obhájil (8.místo).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

12.08.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Open Letní Praha 2018
Krátce po skončení mamutího šachového festivalu Czech Open uspořádala pardubická šachová agentura AVE-kontakt ve dnech 3.-10.srpna 2018 další akci ze seriálu Czechtour 2017/18 - 5.ročník Mezinárodního šachového festivalu Open Letní Praha, kterého se zúčastnilo celkem 212 hráčů z 30 zemí včetně 7 zástupců z našeho kraje.
Stejně jako v minulém roce ve startovním poli převládali cizinci a to co do počtu i do kvality. V turnaji A stáli na stupních vítězů pouze zahraniční účastníci v čele s vítězem GM Matthewem Turnerem ze Skotska, z našich zástupců byl nejúspěšnější IM Jakub Půlpán z Polabin na 9.místě. I ve skupině B putovalo vítězství do zahraničí zásluhou suverénního Spiridona Iladzise ze Řecka (8,5/9 !), vytáhl se náš zástupce Adam Švanda z Poličky, který se ziskem 7,5/9 obsadil samostatné druhé místo.

06.08.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR seniorů 2018
Ve dnech 28.července až 5.srpna 2018 se tradičně v Rychnově n/Kn. uskutečnilo otevřené mezinárodní Mistrovství ČR seniorů, kterého se zúčastnil rekordní počet 162 účastníků, mezi nimiž bylo i 19 hráčů z našeho kraje.
V kategorii nad 50 let zvítězil favorizovaný FM Petr Kučera z Turnova, jediný náš zástupce skončil úměrně svému nasazení na 10.místě.
V kategorii nad 60 let obsadil první místo ukrajinský také favorizovaný FM Sergej Shilov s náskokem celých 1,5 bodu na Petra Mlýnka z Durasu Brno, z našinců byl nejúspěšnější Peter Marinov z Vysokého Mýta na 13.místě
V kategorii nad 70 let byl nejúspěšnější rovněž favorit Gustav Jablečník z Kroměříže, ale jen na lepší pomocné hodnocení před Milanem Kotvou ze Svitav - Blahopřejeme !!!
V kategorii nad 80 let (která se hrála společně s kategorií nad 70 let a byla vyhodnocena již po 6.kole) se z vítězství radoval polský FM Wladyslaw Pojedziniec, druhý byl Zdeněk Most z Habartova a jediný náš zástupce skončil úměrně svému nasazení na 12.místě.

30.07.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 23018 - hlavní turnaje
Čtyři hlavní turnaje 29.ročníku mezinárodního šachového festivalu CZECH OPEN 2018, které se uskutečnily ve dnech 21.-28.července 2018 v prostorách zimního stadionu v Pardubicích, měly letos na startu celkem 1093 přihlášených hráčů. I když poměr českých a zahraničních účastníků byl přibližně 1:2,5, na stupních vítězů přesto stáli jen cizinci.
V turnaji A spolehlivě zvítězil GM Sergej Movsesjan (ARM), když bílými zkušeně vítězil a černými bezpečně remizoval. Renomovaní čeští velmistři se moc nepochlapili a tak nejlepším z nich byl ten nejmladší - GM Nguyen Thai Dai Van (24 místo), z našich zástupců byl nejúspěšnější IM Jakub Půlpán (40.místo).
V turnaji B dominovala WGM Elmira Mirzoeva (RUS), nejlepšími z čechů byli naši zástupci Aleš Novák (9.místo) a Václav Pekař (15.místo).
V turnaji C došlo k vícenásobnému dělení prvního místa a tak až na pomocné hodnocení se vítězem stal Sergei Polich (UKR), nejlepším z českých hráčů byl Jan Slavík (7.místo) a nejúspěšnějším našincem se stal Oldřich Kastner (16.místo).
V turnaji D nedala soupeřům šanci Batkhishig Udval (MGL) a zaslouženě stanula na nevyšší příčce, z čechů byl nejúspěšnější Pavel Buk (11.místo), následovaný našimi zástupci Petrem Jouzou (15.místo) a Janem Fialou (17.místo).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

29.07.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2018 - doprovodné turnaje
V mezidobí mezi nejvýznamnějšími turnaji a rovněž v dopoledních hodinách v době konání hlavních turnajů byla pro účastníky šachového festivalu připravena celá serie doprovodných turnajů, kterých se mohli zúčastnit všichni, kteří měli šachu stále málo.
Během těchto doprovodných turnajů se u šachovnic vystřídalo více než 1100 šachistů, převážně zahraničních - ti ale vyhráli takřka vše, co se dalo. K našim úspěchům patří pouze celkové prvenství v turnaji čtyřčlenných družstev mládeže, které získalo družstvo 2222 ŠK Polabiny A a dvě celkově třetí místa IM Jakuba Půlpána také z Polabin ve Fischerových šachách a v superbleskovém turnaji - Blahopřejeme !!!.

29.07.18 Sekce : Svazové informace
Školení rozhodčích 2 a 3 tříd - pozvánka
V sobotu 15.září 2018 pořádá TJ Spartak Choceň z pověření KR PDŠS školení a seminář rozhodčích 2 a 3 třídy, které se uskuteční v prostorách restaurace Merilyn v Chocni (naproti nádraží). Školení je určené pro nové adepty na funkci rozhodčích, seminář by naopak měli využít zejména ti rozhodčí 3.třídy, kterým už v letošním roce končí platnost jejich osvědčení
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího 2018 - pozvánka
V sobotu 8.září 2018 pořádá ŠO TJ Jablonné n/O. ve spolupráci s TJ Sokol Mistrovice 9.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího, který se stejně jako v loňském roce uskuteční v tělocvičně hostince U Novotnů v Mistrovicích a bude současně Krajským přeborem PDŠS jednotlivců v rapidu pro rok 2018.