Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

17.03.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
 
Nejnovější informace

17.03.19 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - desáté kolo
V předposledním desátém kole 2.ligy skupiny D byl nejsledovanějším duel Náměště n/O. s Chrudimí, v něm domácí podlehli 3:5 a tím již definitivně rozhodli o svém sestupu. Vysoké Mýto zvítězilo venku nad Dalešicemi 5,5:2,5 a také Chotěboř zvítězila v Kolíně 5,5:2,5, ovšem Polička podlehla v Brně Moravské Slavii B 5,5:2,5 a Rapid Pardubice prohrál doma s Lokomotivou Brno 3:5.
Další výsledky: Kutná Hora - Ořechov 5,5:2,5
Na čele tabulky navýšila Moravská Slavia Brno B svůj náskok na druhé Vysoké Mýto na neuvěřitelných 12 bodů a vyjasnilo se i na konci tabulky. Prvním sestupujícím se stala Náměšť n/O., druhý sestupující vzejde z duelu Chrudimě s Dalešicemi a o třetí sestupové místo může být ještě více 'zájemců'.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

17.03.19 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - desáté kolo
V desátém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky:
Česká Třebová - Dolní Čermná 4,5:3,5, Choceň - Ústí n/O. C 2:6, Svitavy - Lanškroun B 3:5, Horní Čermná - Ústí n/O. D 3,5:4,5, Mistrovice - Kunvald 5,5:2,5, Moravská Třebová - Polička B 5,5:2,5
V čele je stále Lanškroun B a v posledním kole mu k postupu stačí jakákoliv výhra, na jeho zaváhání čeká už jen Ústí n/O. C. O sestupu se rovněž rozhodne až v posledním kole ze tří družstev - Horní Čermné, Dolní Čermné a Kunvaldu.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ

17.03.19 Sekce : Krajský přebor 2.třídy západ
Krajský přebor 2.třídy západ - desáté kolo
V devátém kole Krajského přeboru 2.třídy západ byly dosaženy následující výsledky:
Polabiny E - Lázně Bohdaneč 3,5:4,5, Polabiny F - Bohemia Pardubice E 2:6, Eurobit Pardubice - Chrudim B 4,5:3,5, Heřmanův Městec - Hlinsko B 2,5:5,5, Polička C - Železné hory 3:5, Rapid Pardubice C volno
Na první místo v tabulce se dostala Bohemia Pardubice B jen na lepší skore před Eurobitem Pardubice a mezi nimi se v posledním kole 'na dálku' rozhodne o vítězi. Poslednímu Rapidu Pardubice C Lázně Bohdaneč utekly z dosahu, takže nejvíce ohroženy se spolu s ním staly Polabiny E.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy západ

16.03.19 Sekce : Vyšší soutěže
Bronz z Mistrovství ČR juniorů a dorostenců 2019
Souběžně s Mistrovstvím ČR mládeže se v Koutech n/D. ve dnech 8.-16.března 2019 hrálo i Mistrovství ČR juniorů a dorostenců, kterého se zúčastnilo 12 nejlepších hráčů z Polofinale MČR (6 juniorů a 6 dorostenců), mezi nimiž byli i 3 hráči z Polabin.
Celkovým vítězem a nejlepším juniorem se stal FM Martin Hollan z Českého Těšína, nejlepším dorostencem byl Vojtěch Šrámek z Orlové (celkově třetí) a bronzovou medaili za třetí místo v dorostencích (celkově 6.místo) vybojoval Vojtěch Říha z Polabin - Blahopřejeme !!!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Vyšší soutěže

16.03.19 Sekce : Soutěže žáků
Mistrovství ČR mládeže 2019 opět medailové !
Letošní Mistrovství ČR mládeže do 16 let se uskutečnilo ve dnech 9.-16.března 2019 stejně jako v předchozích letech v hotelu Dlouhé stráně v Koutech n/D. a v osmi kategoriích se ho zúčastnilo celkem 255 hráčů včetně 17 našich zástupců.
V kategorii H16 se našim třem zástupcům vůbec nedařilo, když nejlépe se umístil Lukáš Pavlíček z Poličky na 16.místě se ziskem pouhých 4/9 bodů.
V kategorii H14 se ve vyrovnaném startovním poli až po boji do poslední partie zrodila zlatá medaile, o niž se zasloužil Rudolf Jun z Chotěboře se ziskem 6,5/9 - Blahopřejeme !!!, s 50%-ním ziskem skončil na 14.místě Michal Jareš z Polabin.
V kategorii H12 se Karlu Brožkovi z Polabin nepodařilo navázat na loňské vítězství, přesto se ziskem 5,5/9 bodů skončil na pěkném 6.místě.
V kategorii H10 jsme žádného zástupce neměli.
V kategorii D16 získala Soňa Leksová z Ústí n/O. 50% bodů, což jí stačilo pouze na 12.místo.
V kategorii D14 jsme byli zastoupeni šesti (!) dívkami, z nichž Adéla Třasáková z Polabin získala bronzovou medaili se ziskem 6,5/9 bodů - Blahopřejeme !!! Ani ostatní dívky se nedaly zahanbit, když další tři z nich získaly více než 50% - Tereza Radmila Šulcová z Polabin (6.místo - 6 bodů), Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře (8.místo - 5,5 bodu) a Dominika Šmajzrová z Ústí n/O. (18.místo - 5 bodů).
V Kategorii D12 jsme měli 3 zástupkyně, z nichž nejlépe skončila Eliška Vágnerová z Kunvaldu se ziskem 4/9 bodu až na 25 místě.
V kategorii D10 skončila naše jediná zástupkyně Hedvika Kafková z Hlinska i přes zisk 3/9 bodu až na 32.místě.
V doprovodných turnajích startovalo 101 hráčů vč. 12 našinců, z nichž se ve FIDE Openu umístil nejlépe Matěj Kupsa z Poličky na 23.místě se ziskem 4/9 bodu a v Národním Openu skončil Vojtěch Holásek z Ústí n/O. na 2.místě se ziskem 7,5/9 bodů.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

14.03.19 Sekce : Soutěže žáků
Orlická šachovnice 2019 + KP mládeže do 8 let - pozvánka
V sobotu 6.dubna 2019 pořádá ŠK Ústí n/O. 49.ročník šachového turnaje mládeže 'Orlická šachovnice', který se bude hrát v prostorách Kulturního domu v Ústí n/O..
Součastí turnaje bude i Krajský přebor mládeže PDŠS v kategorii H/D 8.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

14.03.19 Sekce : Ostatní zajímavosti
O pohár starosty města Nymburk 2019
V sobotu 9.března 2019 se v Nymburku hrál 5.ročník šachového turnaje v rapidu 'O pohár starosty města Nymburk', kterého se zúčastnilo celkem 134 hráčů včetně pěti účastníků z našeho kraje.
Vítězem se stal FM Kirill Burdalev z DP Praha, naši zástupci měli k medailím daleko a dařilo se jim spíše jen se střídavými úspěchy.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

10.03.19 Sekce : KTC mládeže
KTCM PDŠS - březnové soustředění 2019
Krajské treninkové centrum mládeže PDŠS ve spolupráci s ŠO Hlinsko a DDM Hlinsko uspořádalo v sobotu dne 9.března 2019 soustředění talentované mládeže, kterého se v prostorách DDM Hlinsko zúčastnilo celkem 15 hráčů a hráček.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : KTC mládeže


 Aktuality

  • Pozvánky na akce

  • KP mládeže kat. H/D 10-12
      4.turnaj
      23.3.2019 Chotěboř
    KP mládeže kat. H/D 14-16
      4.turnaj
      30.3.2019 Mistrovice
    Šachový turnaj mládeže
     30.3.2019 Jevíčko
    Orlická šachovnice
     + KP mládeže H/D 8
      6.4.2019 Ústí n/O.
    Chvaletická šachová olympiáda
      2. turnaj
      13.4.2019 Chvaletice
    Memoriál Mirka Kodytka
      + KP družstev PDŠS v rapidu
      27.4.2019 Mistrovice
    O Pardubickou kotvu
      27.4.2019 Pardubice
    Předtáborový víkend PŠŠ
     10.-12.5.2019 'Ráj' Kunčice (Letohrad)
    Chvaletická šachová olympiáda
      3. turnaj
      11.5.2019 Chvaletice
    MČR družstev st. žáků v rapidu
      + dvojice do 10 let
      + Open v rapidu
      1.-2.6.2019 Chrudim
    Letní šachový tábor PŠŠ
      28.7.-11.8.2019 'Ráj' Kunčice (Letohrad)

     Přejít do sekce
     Kontakt
     Pardubický krajský šachový svaz
     zkratka PDŠS
     sídlo Čs. partyzánů 13, 53701 Chrudim
     e-mail info@chesspce.cz
    více zde

     Stránky oddílů PDŠS
    ŠO Hlinsko
    TJ CHS Chotěboř
    TJ ŠO Chrudim
    TJ Sokol Krouna
    Sokol Lázně Bohdaneč
    Spartak OEZ Letohrad
    TJ Sokol Městečko Trnávka
    Sokol Mistrovice
    TJ Slovan Moravská Třebová
    TJ Sokol Nekoř
    ŠK Bohemia Pardubice
    2222 ŠK Polabiny Pardubice
    ŠK Rapid Pardubice
    TJ Štefanydes Polička
    ŠK Svitavy
    ŠK Ústí n/O.
    ŠK Vysoké Mýto
    TJ Sokol Zaječice
    Šachový spolek Železné hory

     Šachové rozcestníky
    Šachové weby ČR
    Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.