Šachový svaz České republiky   Zpět na hlavní stránku   Pardubický kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

18.06.19  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0
 
Nejnovější informace

18.06.19 Sekce : Svazové informace
Školení a seminář rozhodčích 2 a 3 tříd - pozvánka
V sobotu 14.září 2019 pořádá TJ Spartak Choceň z pověření KR PDŠS školení a seminář rozhodčích 2 a 3 třídy, které se uskuteční v prostorách restaurace Merilyn v Chocni (naproti nádraží). Školení je určené pro nové adepty na funkci rozhodčích, seminář by naopak měli využít zejména ti rozhodčí 3.třídy, kterým už v letošním roce končí platnost jejich osvědčení
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

16.06.19 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Mistrovství ČR družstev ml.žáků 2019
Ve dnech 14.-16.června 2019 se v Třešti konalo Mistrovství ČR družstev ml. žáků, kterého se mezi 28 družstvy zúčastnili i tři zástupce z našeho kraje. Suverénním vítězem se stalo družstvo KŠ Říčany s plným bodovým ziskem a famozním scorem 48,5/54 (!), s nímž drželo krok jen druhé družstvo BŠS Frýdek-Místek A, třetí bylo již s velkým odstupem družstvo Ortex Hradec Králové.
Z našich zástupců bylo nejúspěšnější družstvo 2222 ŠK Polabiny, které obsadilo páté místo, družstva Chotěboře i Lanškrouna skončila až ve druhé polovině tabulky. Dosažené výsledky znamenají, že po řadě let bude mít náš kraj v příštím ročníku jen dva zástupce.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

08.06.19 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár 2019
V sobotu 8.června 2019 uspořádal Šachový oddíl TJ CHS Chotěboř již XXXVI.ročník šachového turnaje jednotlivců v rapidu 'O Putovní pohár', kterého se v prostorách Kulturního domu Junior v Chotěboři zúčastnilo 52 hráčů nejen z pardubického kraje.
Vítězem se stal FM Tomáš Vojta z Moravské Slavie Brno se ziskem 7/9 bodů před FM Marianem Sabolem z Vysokého Mýta a FM Alešem Jedličkou z Polabin. Výrazně o sobě dali vědět mladí hráči, zejména Karel Brožka z Polabin a Rudolf Jun z Chotěboře a v početném poli se prosadila i jediná dívka Adéla Třasáková z Polabin.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

08.06.19 Sekce : Nemistrovské akce
Lanškrounská věž 2019
V sobotu 8.června 2019 uspořádal Šachový oddíl TJ Lanškroun pod záštitou města Lanškrouna XXV.ročník šachového turnaje mládeže do 19 let 'O Putovní věž města Lanškrouna', kterého se v prostorách Dělnického domu v Lanškrouně ve dvou kategoriích zúčastnilo celkem 48 hráčů takřka výhradně z východní části našeho kraje.
V kategorii do 19 let zvítězil Daniel Zeman z Poličky se ziskem 6,5/9 bodu před nejlepší z dívek Julií Kalousovou z Lanškrouna a Vojtěchem Holáskem z Ústí n/O..
V kategorii do 13 let byl nejúspěšnější Tran Tuan Anh z Ústí n/O. se ziskem 6/9 bodů před Jakubem Sedlákem z Lanškrouna a Matějem Kobrem, nejlepší z dívek byla Dominika Šmajzrová (oba Ústí n/O.).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

03.06.19 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapidu 2019 opět medailové !
Ve dnech 1.-2.června 2019 se v Chrudimi uskutečnil již 57.ročník Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapidu (populární 'Zaječice'), kterého se zúčastnilo 72 šestičlenných družstev spolu s 63 dvojicemi nejmladších žáků a 49 hráči v doprovodném Openu.
V Mistrovství ČR družstev st. žáků bezkonkurenčně kralovalo družstvo BŠŠ Frýdek-Místek A, které získalo plný počet 27 bodů, s odstupem 5 bodů na druhém místě skončilo družstvo 2222 ŠK Polabiny A - Blahopřejeme !!! a třetí místo patřilo družstvu TJ Spartak Vlašim A, z dalších našich zástupců skončila v první polovině tabulky ještě družstva ŠK Ústí n/O. a 2222 ŠK Polabiny B.
Turnaj dvojic nejmladších žáků vyhrála dvojice 2222 ŠK Polabiny A - Blahopřejeme !!!, o půlbod za ní skončily duhé Kobylisy A a o další dva body zpět byla třetí BŠŠ Frýdek-Místek B, z našich zástupců skončily v první polovině tabulky ještě Železné hory A.
Doprovodný Open vyhrál favorizovaný IM Neklan Vyskočil z Durasu Brno před Davidem Gloserem z Lípy a Matějem Půlpánem z Polabin, do desítky nejlepších se vešli ještě Bohuslav Kokeš (6) z Chrudimě, Josef Kourek (8) a Gabriela Králová (10) (oba Polabiny).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor st. žáků

30.05.19 Sekce : Ostatní akce v kraji
Memoriál arm. generála Ludvíka Krejčího 2019 - pozvánka
V sobotu 31.srpna 2019 pořádá ŠO TJ Jablonné n/O. jubilejní 10.ročník Memoriálu arm. generála Ludvíka Krejčího, který se po dlouleté pauze bude opět hrát ve velkém sále Hotelu U Dubu v Jablonném n/O. a bude současně Krajským přeborem PDŠS jednotlivců v rapidu pro rok 2019.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

26.05.19 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2019 - pozvánka
Ve dnech 11.-28.července 2019 se na zimním stadionu uskuteční jubilejní 30.ročník Mezinárodního festivalu šachu a her, který bude mít na pořadu obvyklou přehršel nejrůznějších turnajů včetně těch nejmasovějších (čtyřčlenných družstev, jednotlivců v rapidu a hlavních FIDE turnajů jednotlivců).
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

21.05.19 Sekce : Soutěže žáků
Finale Krajského přeboru mládeže 2018/19
Finale Krajského přeboru mládeže pro sezonu 2018/19 kategorií H/D 10,12,14 a 16 se uskutečnilo ve dnech 18.-19.května 2019 v Poličce a spolu s otevřeným turnajem se ho zúčastnilo celkem 54 hráčů a hráček.
V Kategorii do 10 let zvítězil Jan Hrdlička ze Železných hor, druhý byl Jakub Peňáz z Litomyšle a třetí skončil Rostislav Jun z Chotěboře.
V kategorii do 12 let byl první Jiří Bouška z Polabin před Robertem Junem a Radkem Nejedlým (oba Chotěboř).
V kategorii do 14 let se vítězem stal Martin Stoček před Markem Juchelkou (oba Polabiny), třetí byl Michal Ďuriančík ze Svitav.
V kategorii do 16 let zvítězil Jan Jiroušek z Polabin před Janem Rožkem ze Železných hor a Ondřejem Půlpánem z Polabin.
Všichni medailisté si vybojovali postup na Mistrovství Čech mládeže a přidají se k nim ještě další hráči podle postupového klíče (postupující jsou vyznačeni tučně).
V doprovodném Openu se vítězem stal Vojtěch Horák před Julií Kalousovou (oba Lanškroun), třetí skončil František Bulva ze Svitav.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků


 Aktuality

  • Pozvánky na akce

  • Czech Open 2019
      11.-28.7.2019 Pardubice
    Letní šachový tábor PŠŠ
      28.7.-11.8.2019 'Ráj' Kunčice (Letohrad)
    Memoriál a.g. Ludvíka Krejčího 2019
     + KPJ PDŠS v rapidu
      31.8.2019 Jablonné n/O.
    Školení a seminář rozhodčích 2 a 3 tříd
      14.9.2019 Choceň

     Přejít do sekce
     Kontakt
     Pardubický krajský šachový svaz
     zkratka PDŠS
     sídlo Čs. partyzánů 13, 53701 Chrudim
     e-mail info@chesspce.cz
    více zde

     Stránky oddílů PDŠS
    ŠO Hlinsko
    TJ CHS Chotěboř
    TJ ŠO Chrudim
    TJ Sokol Krouna
    Sokol Lázně Bohdaneč
    Spartak OEZ Letohrad
    TJ Sokol Městečko Trnávka
    Sokol Mistrovice
    TJ Slovan Moravská Třebová
    TJ Sokol Nekoř
    ŠK Bohemia Pardubice
    2222 ŠK Polabiny Pardubice
    ŠK Rapid Pardubice
    TJ Štefanydes Polička
    ŠK Svitavy
    ŠK Ústí n/O.
    ŠK Vysoké Mýto
    TJ Sokol Zaječice
    Šachový spolek Železné hory

     Šachové rozcestníky
    Šachové weby ČR
    Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.