Internet Explorer 5.0

Nejnovější informace

20.05.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže 2017/18 - finale
Ve dnech 19.-20.května 2018 se v Poličce uskutečnilo finale Krajského přeboru mládeže, kterého se ve čtyřech finalových turnajích a doprovodném Openu zúčastnilo 46 hráčů.
Ve finalových turnajích se hrálo zejména o postup na Mistrovství Čech, přičemž vítězi jednotlivých kategorií se stali : HD-10 Jiří Bouška (Hlinsko), HD-12 Matěj Kobr (Ústí n/O.), HD-14 Adam Švanda (Polička), HD-16 Michal Jareš (Polabiny) a Openu Matěj Kupsa (Lanškroun).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

17.05.18 Sekce : Ostatní zajímavosti
Smutná zpráva
ŠO Hlinsko sděluje smutnou zprávu, že v úterý 15. května 2018 náhle zemřel dlouholetý člen ŠO Hlinsko - Ing. Josef Balek ve věku 70 let. Po několik let patřil mezi nejvýznamnější osobnosti hlineckého šachu.
Poslední rozloučení proběhne ve středu 23. května 2018 ve 14.00 hodin v děkanském kostele Narození Panny Marie v Hlinsku.
Čest jeho památce!

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

13.05.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže v rapidu
V sobotu 12.května 2018 se v Mistrovicích uskutečnil Krajský přebor mládeže v rapidu, kterého se v šesti věkových kategoriích zúčastnilo 138 hráčů ze 17 oddílů.
V kategorii do 10 let kralovali zástupci Chotěboře, když obsadili 4 z prvních pěti míst. Vítězem se stal Radek Nejedlý z Chotěboře s plným počtem 9/9 bodů, druhé místo obsadil Jiří Bouška z Hlinska a třetí skončil Robert Jun z Chotěboře, z dívek byla nejúspěšnější Eliška Vágnerová z Kunvaldu.
Kategorii do 12 let ovládli zástupci Polabin, když první byl Martin Stoček, druhý skončil Marek Juchelka a třetí byl Vít Pilař, nejlepší dívkou se stala Adéla Třasáková (všichni Polabiny).
V kategorii do 14 let hegemonie Polabin pokračovala, když jejich hráči obsadili dokonce všech pět prvních míst. Vítězem se stal Michal Jareš před Karlem Brožkou a Janem Jirouškem (všichni Polabiny), nejlepší z dívek byla Barbora Málková z Lanškrouna.
Kategorie do 16, 18 a 20 let hrály společný turnaj, jehož vítězem se stal Rudolf Jun. Vítězi jednotlivých kategorií se stali : H16 - Rudolf Jun z Chotěboře, D16 - Gabriela Králová ze Zaječic, H18 - Matěj Kupsa z Lanškrouna, D18 - Veronika Šmajzrová z Poličky, H20 - Jakub Cach z Polabin.

09.05.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Pohár města Hlinska
Dům dětí a mládeže a Šachový oddíl Hlinsko uspořádali za finační pomoci města Hlinska v úterý 8.května 2018 XIX.ročník bleskového turnaje 'O Pohár města Hlinska', kterého se zúčastnilo rekordních 61 hráčů z 22 oddílů čtyř krajů.
Turnaj se hrál ve skupinách s postupem do finalových skupin, přičemž vítězem ve finale A se stal Josef Vařejčko ze Zaječic, druhý skončil Roman Vincze z Havlíčkova Brodu a třetí byl Jiří Gregor z Neratovic, vyhodnoceni byli i tři nejlepší mládežníci v pořadí Ondřej Švanda z Poličky, Rudolf Jun z Chotěboře a Ondřej Novotný z Hlinska.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

07.05.18 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - závěrečné trojkolo
V sobotu 5.května 2018 se v Poličce uskutečnily závěrečné zápasy pátého až sedmého kola Krajského přeboru družstev žáků, které určily vítěze s právem postupu do 1.ligy dorostu. Tím se po dramatickém závěru a dohrání až poslední partie stalo družstvo ŠO Hlinsko, které získalo stejný počet bodů jako druhé ŠK Svitavy, ale mělo o dva body lepší celkové skore.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor st. žáků

06.05.18 Sekce : Soutěže žáků
KP mládeže - los finalových turnajů
Komise mládeže PDŠS uzavřela přihlášky do finalových turnajů Krajského přeboru mládeže a ve všech čtyřech kategoriích přidělila účastníkům startovní čísla.

04.05.18 Sekce : Soutěže žáků
KP mládeže - propozice finale
Komise mládeže PDŠS zveřejnila Propozice finalových turnajů Krajského přeboru mládeže, které se uskuteční ve dnech 19.-20.května 2018 v Poličce. Kromě finalových turnajů pro postupující z kvalifikací se bude hrát i otevřený turnaj se zápočtem na LOK.

01.05.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár 2018
Šachový oddíl TJ CHS Chtěboř pořádá v sobotu 9.června 2018 již XXXV.ročník šachového turnaje jednotlivců v rapidu 'O Putovní pohár', který se bude hrát v prostorách Kulturního domu Junior v Chotěboři.