Internet Explorer 5.0

Nejnovější informace

20.06.18 Sekce : Přebory škol
Mistrovství ČR školních týmů 2018
Ve dnech 19.-20.června 2018 se ve Zlíně již potřetí za sebou uskutečnilo Mistrovství ČR čtyřčlenných školních týmů ve všech třech kategoriích. Z našeho kraje se letos kromě šesti kvalifikantů zúčastnila ještě 3 družstva z Chotěboře, jejichž hráči jsou také registrováni v PDŠS.
Kategorie 1.-5.tříd měla vítěze v ZŠ Petra Bezruče Frýdek-Místek, naši zástupci sice skončili podle očekávání, ale až ke konci tabulky. Dařilo se však chotěbořským mládežníkům, obzvláště pak ze ZŠ Buttulova (5.místo).
Kategorie 6.-9.tříd byla plně v režii ZŠ z Frýdku-Místku, z našich zástupců uspělo nejlépe Gymnázium Hlinsko (6.místo).
Kategorii středních škol suverénně ovládlo Gymnázium Plzeň, z našich zástupců bylo nejúspěšnější Gymnázium Lanškroun (5.místo).

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

19.06.18 Sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS
Zápis ze schůze VV PDŠS č. 2/2018
Druhá schůze VV PDŠS v roce 2018 se konala v úterý 5.června 2018 v Pardubicích. VV na ní vyslechl zprávy z komisí (STK, KM , KR a hospodáře), schválil konečné výsledky, postupy a sestupy v soutěžích družstev 2017/2018, pokuty navržené vedoucím soutěže (vyhověl žádosti o prominutí pokuty pro TJ Zaječice), projednal a schválil připravené úpravy v rozpisu soutěží družstev vč. termínu přihlášek do nového ročníku, schválil proplacení předložených faktur a úpravu výše náhrad cestovného, a na závěr uložil nové úkoly.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Zápisy ze schůzí VV PDŠS

17.06.18 Sekce : Krajský přebor ml. žáků
Zlato z Mistrovství ČR družstev ml. žáků 2018 !
Ve dnech 15.-17.června 2018 se ve Varnsdorfu konalo Mistrovství ČR družstev ml. žáků, kterého se zúčastnila i tři družstva z našeho kraje. K favoritům mezi 28 družstvy patřila zejména jediná tři A družstva, která i přes drobná zaváhání předstartovní předpoklady potvrdila a od ostatních se výrazně odpoutala.
K naší radosti zlaté medaile vybojovalo družstvo 2222 ŠK Polabiny A - Blahopřejeme !!!, i když to bylo jen na lepší pomocné hodnocení před Lokomotivou Brno A a o jediný bod před třetí BŠŠ Frýdek-Místek A. Na výborném 8.místě skončilo družstvo Chotěboře, které tak získalo pro kraj třetí postupové místo do příštího ročníku, pro B družstvo Polabin bylo Mistrovství ČR příliš tvrdým oříškem.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor ml. žáků

10.06.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
O Putovní pohár
Chotěbořský turnaj jednotlivců v rapidu měl v sobotu 9.června 2018 na pořadu již 35.ročník, kterého se zúčastnilo 74 hráčů z 29 oddílů devíti (!!) krajů.
Stupně vítězů obsadili favorité - první byl IM Jakub Půlpán z Polabin před FM Tomášem Vojtou z Moravské Slavie Brno a FM Alešem Jedličkou z Polabin, jedinou ženou mezi muži byla Simona Suchomelová ze Světlé n/S..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní akce v kraji

10.06.18 Sekce : Nemistrovské akce
O Lanškrounskou věž
V sobotu 9.června 2018 se v Lanškrouně uskutečnil již 24.ročník turnaje pro mládež 'O Lanškrounskou věž', kterého se ve dvou kategoriích zúčastnilo 43 hráčů výhradně z východní části kraje.
Mladší kategorie do 13 let se zúčastnilo 30 mládežníků, z nichž se suverénním vítězem (7/7) stal Michal Ďuriančík ze Svitav, na druhém místě skončil Tran Tuan Anh z Ústí n/O. a na třetím místě byl Jakub Sedlák z Lanškrouna, nejlepší z dívek byla Eliška Vágnerová z Kunvaldu.
V kategorii do 19 let nedal nikomu sebemenší šanci (opět 7/7) favorizovaný FM Josef Havelka hrající za Rychnov n/Kn., na druhém místě skončil s dvoubodovým odstupem Matěj Kupsa z Lanškrouna jen na lepší pomocné hodnocení před Vojtěchem Holáskem z Ústí n/O., z dívek byla nejúspěšnější Julie Kalousová z Lanškrouna.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

06.06.18 Sekce : Ostatní akce v kraji
Czech Open 2018 - pozvánka
Červenec bývá v Pardubicích tradičně spojen s mezinárodním šachovým festivalem Czech Open a ani letos tomu nebude jinak. Ve dnech 12.-29.července se na zimním stadionu uskuteční jeho již 29.ročník, který bude mít na pořadu obvyklou přehršel nejrůznějších turnajů včetně těch nejmasovějších (čtyřčlenných družstev, jednotlivců v rapidu a hlavních FIDE turnajů jednotlivců).

03.06.18 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapidu 2018
Začátek června bývá v obecném povědomí každoročně spojován s Mezinárodním dnem dětí, v řadách šachistů však už dávno zdomácnilo jeho spojení se Šachovými Zaječicemi - a nebylo tomu jinak ani letos ! Ve dnech 2.-3.června 2018 proběhlo v Chrudimi už podruhé za sebou Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapidu, které zde našlo azyl po delší době působení v areálu Juniorcentra na Seči. A že přitom neztratilo nic na své oblíbenosti, o tom svědčí nejen to, že to byl jeho už 56.ročník, ale i letošní rekordní účast na něm - 70 šestičlenných družstev, 54 dvojic nejmladších žáků, 60 hráčů v Openu a včetně doprovodu více než 900 přítomných celkem !!
Mistrovství ČR družstev starších žáků s přehledem vyhrálo družstvo BŠŠ Frýdek-Místek A, které se po několika hubenějších letech vrátilo na nejvyšší příčku, na našeho nejúspěšnějšího zástupce posledních let 2222 ŠK Polabiny A tentokrát zůstala 'jen' bramborová medaile.
V turnaji dvojic nejmladších žáků (do 10 let) se opět projevila hegemonie BŠŠ Frýdek-Místek, naši zástupci tentokrát vyklidili pole a pozice v popředí tabulky moc neatakovali - nejlépe si vedly dvojice Hlinska a Chotěboře.
V přidruženém Open turnaji se angažovali hlavně hráči, kteří už 'odrostli dětským střevíčkům' a jejich sebelepší umístění se už nepočítá.
Závěrečnou zprávu pořadatelů naleznete ZDE.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor st. žáků

30.05.18 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže 2017/18 - závěrečná zpráva
Souhrnnou zprávu z finale Krajského přeboru mládeže PDŠS 2017/18, které se konalo v Poličce, připravil předseda KM PDŠS Mgr. David Schaffer a přidal k ní i několik fotografií z jeho průběhu.
Ve zprávě jsou rovněž aktualizováni postupující na Mistrovství Čech ve všech kategoriích s přihlédnutím k přímým postupům některých účastníků.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků