VV PDŠS rozhodl, že dlouhodobé soutěže dospělých PDŠS v sezóně 2020/2021 se nebudou dohrávat (tedy KPI, KPIIV, KPIIZ, KSS, KSJ, KSZ). O soutěžích mládeže se rozhodne podle vývoje situace v dalších týdnech.

VV PDŠS společně s STK PDŠS v průběhu února po rozhodnutí ŠSČR upřesní detaily, co rozhodnutí přesně znamená pro organizaci příštího ročníku soutěží (práva účasti, poplatky atd.). 

K ligovým soutěžím z webu Šachového svazu

V sobotu 16. ledna proběhla schůzka se zástupci krajských šachových svazů, za účasti všech 14 krajů. Na jejím základě VV ŠSČR rozhodl, že soutěže družstev dospělých řízené ŠSČR (Extraliga, 1. ligy a 2. ligy) se v soutěžním ročníku 2020/2021 nebudou dohrávat.

VV ŠSČR společně s odbornými komisemi ŠSČR do konce ledna upřesní detaily, co rozhodnutí přesně znamená pro organizaci příštího ročníku soutěží (práva účasti, poplatky atd.). Bude také připraven náhradní program pro týmy, které hrát chtějí, jako náhrada nedohraného ročníku. Soutěže družstev mládeže zatím dohrát chceme, během jarních měsíců, v závislosti na dalším vývoji situace.

KM ŠSČR bylo rozhodnuto, že MČech i Polofinále juniorů se ruší. MČR juniorek se bude hrát uzavřeným formátem. Postupující na plánované MČR mládeže v březnu i MČR juniorů byli určeni podle ela. Lze podávat divoké karty.