Podle webu ŠSČR mohou být soutěže družstev dohrány. Vzhledem k okolnostem je možné se domluvit na změně hrací místnosti, případně předehrávce, vždy je nutné informovat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Opatření Ministerstva zdravotnictví a Výkladové stanovisko ČUS

Informace od VV PDŠS

KPI: KPI bude dohrán (10. a 11. kolo) v termínech 13. a 14. 6. Postup do 2. ligy si již vybojovalo družstvo ŠK Ústí nad Orlicí. Podle momentální situace ve 2. lize (na sestupových místech je Lanškroun a Rapid Pardubice) by z KPI sestupovala poslední 3 družstva. Situace ve druhé lize se samozřejmě ještě může změnit, ale konečné výsledky 2. ligy budou známy až 28.6.!!

KPII: Obě skupiny KPII budou dohrány (10. a 11. kolo) v termínech 27. a 28. 6. Vítězové obou skupin KPII postoupí do KPI v příští sezóně. Za současné situace ve 2. lize (viz. výše) by do KS sestupovala obě družstva na 11. místech tabulek.

KS: KS jih je již dohrána (postup do KPII si vybojovalo družstvo ŠK Svitavy C). Zbývající dvě skupiny se budou dohrávat (10. a 11. kolo) v termínech 13. a 14. 6. Vítězové obou zbývajících skupin si vybojují právo postoupit do KPII v příští sezoně.

Důrazně žádám všechna družstva, která si vybojují právo postoupit do vyšších soutěží, aby mi co nejdříve (ale nejpozději do konce června) oznámili, zda svého práva využijí. Oproti minulým sezónám budeme mít skluz v termínech cca 2,5 měsíce a určitě i další družstva v pořadí by co nejdříve chtěla vědět, na čem jsou.

Při dohrávání soutěží zůstávají v platnosti ustanovení o pokutách (např. v případě nenastoupení týmu k utkání nebo nenastoupení hráče základní sestavy ke dvěma partiím v průběhu sezóny). Stejně jako v minulých letech je možné zaslat vedoucímu soutěže žádost o prominutí pokuty, o této žádosti následně rozhoduje VV PDŠS. Tyto žádosti je opět nutné zaslat co nejdříve. Dosud sice není znám termín, kdy se VV sejde, ale ze známých skutečností je jasné, že to bude co nejdříve po skončení soutěží. V odůvodněných případech může být pokuta snížena nebo odpuštěna.

VV PDŠS se rozhodl postupovat v případě dvojí kontumace v posledních dvou kolech obdobně, jako STK ŠSČR v ligových soutěžích. To znamená, že 2 kontumace družstva v posledních 2 kolech nebudou znamenat jeho vyloučení ze soutěže a tedy ani přeřazení z tohoto důvodu do nižší soutěže.

Pokud bude mít oddíl problémy s hrací místností je povinen se o tomto domluvit s hostujícím družstvem a pokud to lze, tak odehrát utkání v hrací místnosti svého soupeře, případně v hrací místnosti na neutrální půdě.

Naprostou samozřejmostí zůstává povinnost kapitána družstva, které ví, že se k utkání nedostaví, informovat o této skutečnosti co nejdříve kapitána soupeře a samozřejmě i vedoucího soutěže Martina Šmajzra.

Předseda STK Marian Sabol