Pardubický krajský šachový svaz 

O víkendu 8. až 10. dubna 2022 pokračovala posledním trojkolem šachy.cz Extraliga. O vítězství Nového Boru bylo rozhodnuto dopředu, ale bojovalo se další medaile a také o to dostat se do první desítky a nesestoupit. GASCO Pardubice zafinišovalo a získalo bronzovou medaili.

V pátek pouze remizovalo s Kroměříží 4:4. V sobotu hrály Pardubice s Porubou, 7 partií skončilo remízou, vítězství 4,5-3,5 urval Miloš Jirovský ve velmi napínavé partii. V neděli si zápas GASCO už pohlídalo proti poslednímu Labortechu Ostrava, zvítězilo jasně 6,5:1,5. 

Konečné pořadí
Poř. St.č. Družstvo Partie   +   =   - PH 1 PH 2 PH 3
1 8 1. Novoborský šachový klub 13 12 1 0 37 73 54
2 2 Moravská Slavia Brno 13 6 6 1 24 59 31
3 9 GASCO Pardubice 13 7 3 3 24 55 30
4 12 ŠK Zikuda Turnov 13 7 2 4 23 57 34
5 10 Slavia Kroměříž 13 5 4 4 19 55 34
6 7 INGEM - ŠK Líně 13 5 3 5 18 52,5 26
7 11 Výstaviště Lysá nad Labem 13 5 3 5 18 50,5 21
8 14 Siesta Labs Unichess 13 5 2 6 17 51 22
9 13 ŠK Dopravní podnik Praha 13 5 2 6 17 50,5 23
10 4 BŠŠ Frýdek-Místek A 13 4 2 7 14 46 23
11 1 ŠK Duras BVK Královo Pole 13 3 4 6 13 49,5 28
12 5 ŠK Slavoj Ostrava - Poruba 13 3 4 6 13 49 20
13 3 BŠŠ Frýdek-Místek B 13 4 1 8 13 40,5 15
14 6 Labortech Ostrava 13 1 1 11 4 37,5 17

Vítězem se tedy stal 1. Novoborský ŠK, který potvrdil nadvládu v české extralize. Stříbrnou medaili vybojovala Moravská Slavia Brno, která jako jediná dokázala obrat suveréna o body. Třetí GASCO Pardubice. Letos jdou do 1. ligy 4 týmy, o to byla sezóna napínavější, protože to ovlivnilo všechny soutěže. ŠK Duras BVK Královo Pole v posledních kolech získal 7 bodů, bohužel začátek sezóny se nepovedl a nakonec sestupují se třinácti body. Stejně jako Slavoj Poruba, který prohrál poslední dvě kola, především prohra s Pardubicemi je určitě mrzí. Stejný počet bodů uhráli i mladíci z Beskydské šachové školy B, tým, který byl od začátku odsouzený k sestupu, ale bojoval do posledního dechu. Sezóna nevyšla Labortechu Ostrava, který také míří do 1. ligy. 

ŠK Duras BVK Královo Pole ELO - Moravská Slavia Brno ELO 4 : 4
Huschenbeth, Niclas (w) 2611 - Gelfand, Boris (b) 2670 ½ - ½
Dragnev, Valentin (b) 2548 - Saric, Ivan (w) 2695 1 - 0
Ponížil, Cyril (w) 2495 - Heberla, Bartlomiej (b) 2568 ½ - ½
Červený, Martin (b) 2412 - Polák, Tomáš (w) 2514 0 - 1
Blahynka, Martin (w) 2377 - Straka, Vojtěch (b) 2426 ½ - ½
Menezes, Christoph (b) 2422 - Roubalík, Jakub (w) 2378 0 - 1
Chytilek, Roman (w) 2318 - Obšivač, Josef (b) 2278 ½ - ½
Stinka, Jakub (b) 2312 - Vymazal, Bronislav (w) 2396 1 - 0
BŠŠ Frýdek-Místek B ELO - BŠŠ Frýdek-Místek A ELO 2½:5½
Stalmach, Richard (w) 2306 - Azarov, Sergei (b) 2586 0 - 1
Miča, Marek (b) 2334 - Zwardoň, Vojtěch (w) 2473 0 - 1
Frank, Adam (w) 2327 - Antoniewski, Rafal (b) 2467 ½ - ½
Gnojek, Petr (b) 2313 - Szotkowski, Jakub (w) 2338 ½ - ½
Nytra, Ondřej (w) 2306 - Mrázek, Lumír (b) 2292 0 - 1
Paseka, Matyáš (b) 2010 - Bureš, Jaroslav (w) 2438 0 - 1
Laurincová, Kristýna (w) 2084 - Jasný, Stanislav (b) 2286 1 - 0
Vantuch, Lucian (b) 2049 - Vesselovsky, Serguei (w) 2300 ½ - ½
ŠK Slavoj Ostrava - Poruba ELO - Labortech Ostrava ELO 5 : 3
Kempinski, Robert (w) 2559 - Kočiščák, Jiří (b) 2473 ½ - ½
Nasuta, Grzegorz (b) 2518 - Rašík, Vítězslav (w) 2433 ½ - ½
Bobras, Piotr (w) 2496 - Malík, Jan (b) 2259 ½ - ½
Cvek, Robert (b) 2483 - Walek, Petr (w) 2265 ½ - ½
Kaňovský, David (w) 2413 - Neumann, Filip (b) 2158 ½ - ½
Adámek, Jiří (b) 2292 - Krajina, Aleš (w) 2152 ½ - ½
Klíma, Lukáš (w) 2352 - Bachořík, Otto (b) 2098 1 - 0
Caletka, Radomír (b) 2276 - Veselý, Martin (w) 2067 1 - 0
GASCO Pardubice ELO - Slavia Kroměříž ELO 4 : 4
Láznička, Viktor (w) 2628 - Tari, Aryan (b) 2650 ½ - ½
Movsesian, Sergei (b) 2599 - Kozák, Ádám (w) 2535 ½ - ½
Hráček, Zbyněk (w) 2565 - Gonda, László (b) 2519 1 - 0
Pecháč, Jerguš (b) 2597 - Malinovský, Karel (w) 2448 ½ - ½
Votava, Jan (w) 2485 - Rubeš, Jan (b) 2379 ½ - ½
Jirovský, Miloš (b) 2455 - Hollan, Martin (w) 2382 ½ - ½
Říha, Vojtěch (w) 2253 - Worek, Joanna (b) 2277 ½ - ½
Ludvík, Tomáš (b) 2232 - Mládek, Richard (w) 2351 0 - 1
Výstaviště Lysá nad Labem ELO - ŠK Zikuda Turnov ELO 3½:4½
Nabaty, Tamir (w) 2638 - Cyborowski, Lukasz (b) 2485 1 - 0
Plát, Vojtěch (b) 2546 - Vykouk, Jan (w) 2473 1 - 0
Jansa, Vlastimil (w) 2416 - Ftáčník, Lubomír (b) 2493 0 - 1
Rogozenco, Dorian (b) 2443 - Šimáček, Pavel (w) 2456 0 - 1
Vrolijk, Liam (w) 2474 - Kraus, Tomáš (b) 2469 ½ - ½
Baláček, Tadeáš (b) 2355 - Vlasák, Lukáš (w) 2431 ½ - ½
Priehoda, Vítězslav (w) 2267 - Studnička, Tomáš (b) 2311 ½ - ½
Kolář, Pavel (b) 2171 - Finěk, Václav (w) 2417 0 - 1
ŠK Dopravní podnik Praha ELO - Siesta Labs Unichess ELO 4 : 4
Sahidi, Samir (w) 2440 - Michalík, Peter (b) 2581 0 - 1
Štohl, Igor (b) 2447 - Druska, Juraj (w) 2506 ½ - ½
Carlsson, Pontus (w) 2457 - Černoušek, Lukáš (b) 2448 ½ - ½
Miesbauer, Jan (b) 2422 - Bernášek, Jan (w) 2489 ½ - ½
Vološin, Leon (w) 2393 - Jurčík, Marián (b) 2408 ½ - ½
Burdalev, Kirill (b) 2379 - Jurčík, Martin (w) 2394 ½ - ½
Hausner, Ivan (w) 2291 - Vávra, Pavel (b) 2317 ½ - ½
Kourousis, Epameinondas (b) 2385 - Šimek, Petr (w) 2354 1 - 0
GASCO Pardubice ELO - ŠK Slavoj Ostrava - Poruba ELO 4½:3½
Láznička, Viktor (w) 2628 - Kempinski, Robert (b) 2559 ½ - ½
Movsesian, Sergei (b) 2599 - Nasuta, Grzegorz (w) 2518 ½ - ½
Hráček, Zbyněk (w) 2565 - Bobras, Piotr (b) 2496 ½ - ½
Pecháč, Jerguš (b) 2597 - Cvek, Robert (w) 2483 ½ - ½
Votava, Jan (w) 2485 - Biolek, Richard (b) 2442 ½ - ½
Jirovský, Miloš (b) 2455 - Kaňovský, David (w) 2413 1 - 0
Vrána, Jan (w) 2388 - Klíma, Lukáš (b) 2352 ½ - ½
Ludvík, Tomáš (b) 2232 - Caletka, Radomír (w) 2276 ½ - ½
Slavia Kroměříž ELO - Labortech Ostrava ELO 5 : 3
Tari, Aryan (w) 2650 - Kočiščák, Jiří (b) 2473 1 - 0
Kozák, Ádám (b) 2535 - Rašík, Vítězslav (w) 2433 ½ - ½
Gonda, László (w) 2519 - Malík, Jan (b) 2259 ½ - ½
Malinovský, Karel (b) 2448 - Walek, Petr (w) 2265 ½ - ½
Hollan, Martin (w) 2382 - Neumann, Filip (b) 2158 1 - 0
Konopka, Michal (b) 2383 - Krajina, Aleš (w) 2152 ½ - ½
Hollan, Petr (w) 2291 - Mrva, Marek (b) 2112 0 - 1
Mládek, Richard (b) 2351 - Veselý, Martin (w) 2067 1 - 0
Výstaviště Lysá nad Labem ELO - BŠŠ Frýdek-Místek B ELO 4 : 4
Nabaty, Tamir (w) 2638 - Piesik, Piotr (b) 2431 1 - 0
Plát, Vojtěch (b) 2546 - Lewtak, Damian (w) 2386 ½ - ½
Jansa, Vlastimil (w) 2416 - Stalmach, Richard (b) 2306 0 - 1
Rogozenco, Dorian (b) 2443 - Miča, Marek (w) 2334 ½ - ½
Vrolijk, Liam (w) 2474 - Rabatin, Jakub (b) 2354 ½ - ½
Baláček, Tadeáš (b) 2355 - Frank, Adam (w) 2327 1 - 0
Priehoda, Vítězslav (w) 2267 - Gnojek, Petr (b) 2313 ½ - ½
Kolář, Pavel (b) 2171 - Nytra, Ondřej (w) 2306 0 - 1
ŠK Zikuda Turnov ELO - BŠŠ Frýdek-Místek A ELO 6 : 2
Cyborowski, Lukasz (w) 2485 - Korobov, Anton (b) 2695 ½ - ½
Vykouk, Jan (b) 2473 - Zwardoň, Vojtěch (w) 2473 0 - 1
Ftáčník, Lubomír (w) 2493 - Antoniewski, Rafal (b) 2467 1 - 0
Šimáček, Pavel (b) 2456 - Mrázek, Lumír (w) 2292 ½ - ½
Kraus, Tomáš (w) 2469 - Bureš, Jaroslav (b) 2438 1 - 0
Jaracz, Pawel (b) 2465 - Jasný, Stanislav (w) 2286 1 - 0
Vlasák, Lukáš (w) 2431 - Vesselovsky, Serguei (b) 2300 1 - 0
Čech, Pavel (b) 2344 - Virostko, Petr (w) 2340 1 - 0
ŠK Dopravní podnik Praha ELO - ŠK Duras BVK Královo Pole ELO 3 : 5
Sahidi, Samir (w) 2440 - Huschenbeth, Niclas (b) 2611 ½ - ½
Štohl, Igor (b) 2447 - Dragnev, Valentin (w) 2548 0 - 1
Carlsson, Pontus (w) 2457 - Ponížil, Cyril (b) 2495 ½ - ½
Miesbauer, Jan (b) 2422 - Červený, Martin (w) 2412 1 - 0
Vološin, Leon (w) 2393 - Blahynka, Martin (b) 2377 ½ - ½
Burdalev, Kirill (b) 2379 - Menezes, Christoph (w) 2422 0 - 1
Hausner, Ivan (w) 2291 - Chytilek, Roman (b) 2318 ½ - ½
Kourousis, Epameinondas (b) 2385 - Stinka, Jakub (w) 2312 0 - 1
Siesta Labs Unichess ELO - Moravská Slavia Brno ELO 2½:5½
Michalík, Peter (w) 2581 - Gelfand, Boris (b) 2670 ½ - ½
Druska, Juraj (b) 2506 - Saric, Ivan (w) 2695 0 - 1
Černoušek, Lukáš (w) 2448 - Heberla, Bartlomiej (b) 2568 0 - 1
Bernášek, Jan (b) 2489 - Polák, Tomáš (w) 2514 ½ - ½
Jurčík, Marián (w) 2408 - Straka, Vojtěch (b) 2426 ½ - ½
Jurčík, Martin (b) 2394 - Roubalík, Jakub (w) 2378 ½ - ½
Šimek, Petr (w) 2354 - Vymazal, Bronislav (b) 2396 ½ - ½
Kuba, Jindřich (b) 2248 - Kůsa, Jakub (w) 2329 0 - 1
Labortech Ostrava ELO - GASCO Pardubice ELO 1½:6½
Kočiščák, Jiří (w) 2473 - Láznička, Viktor (b) 2628 1 - 0
Rašík, Vítězslav (b) 2433 - Movsesian, Sergei (w) 2599 0 - 1
Malík, Jan (w) 2259 - Hráček, Zbyněk (b) 2565 0 - 1
Walek, Petr (b) 2265 - Pecháč, Jerguš (w) 2597 0 - 1
Neumann, Filip (w) 2158 - Votava, Jan (b) 2485 0 - 1
Krajina, Aleš (b) 2152 - Vrána, Jan (w) 2388 0 - 1
Kaňok, Jaroslav (w) 2140 - Říha, Vojtěch (b) 2253 ½ - ½
Mrva, Marek (b) 2112 - Ludvík, Tomáš (w) 2232 0 - 1
ŠK Slavoj Ostrava - Poruba ELO - Slavia Kroměříž ELO 2½:5½
Kempinski, Robert (w) 2559 - Tari, Aryan (b) 2650 ½ - ½
Nasuta, Grzegorz (b) 2518 - Kozák, Ádám (w) 2535 1 - 0
Bobras, Piotr (w) 2496 - Gonda, László (b) 2519 ½ - ½
Cvek, Robert (b) 2483 - Malinovský, Karel (w) 2448 0 - 1
Biolek, Richard (w) 2442 - Rubeš, Jan (b) 2379 0 - 1
Kaňovský, David (b) 2413 - Hollan, Martin (w) 2382 0 - 1
Klíma, Lukáš (w) 2352 - Worek, Joanna (b) 2277 0 - 1
Caletka, Radomír (b) 2276 - Hollan, Petr (w) 2291 ½ - ½
BŠŠ Frýdek-Místek A ELO - Výstaviště Lysá nad Labem ELO 5 : 3
Korobov, Anton (w) 2695 - Nabaty, Tamir (b) 2638 1 - 0
Zwardoň, Vojtěch (b) 2473 - Plát, Vojtěch (w) 2546 ½ - ½
Antoniewski, Rafal (w) 2467 - Jansa, Vlastimil (b) 2416 ½ - ½
Szotkowski, Jakub (b) 2338 - Rogozenco, Dorian (w) 2443 1 - 0
Mrázek, Lumír (w) 2292 - Vrolijk, Liam (b) 2474 1 - 0
Bureš, Jaroslav (b) 2438 - Baláček, Tadeáš (w) 2355 0 - 1
Jasný, Stanislav (w) 2286 - Priehoda, Vítězslav (b) 2267 ½ - ½
Virostko, Petr (b) 2340 - Kolář, Pavel (w) 2171 ½ - ½
BŠŠ Frýdek-Místek B ELO - ŠK Zikuda Turnov ELO 2½:5½
Piesik, Piotr (w) 2431 - Ftáčník, Lubomír (b) 2493 ½ - ½
Lewtak, Damian (b) 2386 - Šimáček, Pavel (w) 2456 0 - 1
Stalmach, Richard (w) 2306 - Kraus, Tomáš (b) 2469 ½ - ½
Miča, Marek (b) 2334 - Jaracz, Pawel (w) 2465 ½ - ½
Rabatin, Jakub (w) 2354 - Vlasák, Lukáš (b) 2431 0 - 1
Frank, Adam (b) 2327 - Studnička, Tomáš (w) 2311 0 - 1
Štěpán, Patrik (w) 2273 - Finěk, Václav (b) 2417 ½ - ½
Gnojek, Petr (b) 2313 - Čech, Pavel (w) 2344 ½ - ½
Moravská Slavia Brno ELO - ŠK Dopravní podnik Praha ELO 2 : 6
Saric, Ivan (w) 2695 - Sahidi, Samir (b) 2440 0 - 1
Heberla, Bartlomiej (b) 2568 - Štohl, Igor (w) 2447 0 - 1
Polák, Tomáš (w) 2514 - Carlsson, Pontus (b) 2457 ½ - ½
Straka, Vojtěch (b) 2426 - Miesbauer, Jan (w) 2422 0 - 1
Roubalík, Jakub (w) 2378 - Vološin, Leon (b) 2393 ½ - ½
Obšivač, Josef (b) 2278 - Burdalev, Kirill (w) 2379 0 - 1
Vymazal, Bronislav (w) 2396 - Hausner, Ivan (b) 2291 ½ - ½
Kůsa, Jakub (b) 2329 - Kourousis, Epameinondas (w) 2385 ½ - ½
ŠK Duras BVK Královo Pole ELO - Siesta Labs Unichess ELO 5½:2½
Huschenbeth, Niclas (w) 2611 - Michalík, Peter (b) 2581 1 - 0
Dragnev, Valentin (b) 2548 - Druska, Juraj (w) 2506 ½ - ½
Shengelia, David (w) 2485 - Černoušek, Lukáš (b) 2448 1 - 0
Ponížil, Cyril (b) 2495 - Bernášek, Jan (w) 2489 0 - 1
Červený, Martin (w) 2412 - Jurčík, Marián (b) 2408 1 - 0
Blahynka, Martin (b) 2377 - Jurčík, Martin (w) 2394 ½ - ½
Chytilek, Roman (w) 2318 - Šimek, Petr (b) 2354 ½ - ½
Stinka, Jakub (b) 2312 - Kuba, Jindřich (w) 2248 1 - 0
INGEM - ŠK Líně ELO - 1. Novoborský šachový klub ELO 1 : 5
Štoček, Jiří (w) 2557 - Navara, David (b) 2693 0 - 1
Petr, Martin (b) 2489 - Shirov, Alexei (w) 2693 0 - 1
Sharashenidze, Akaki (w) 2338 - Babula, Vlastimil (b) 2574 0 - 1
Turner, Jan (b) 2299 - Krejčí, Jan (w) 2523 ½ - ½
Petrová, Kristýna (w) 2258 - Kriebel, Tadeáš (b) 2519 ½ - ½
Turner, Radek (b) 2040 - Paulus, Václav (w) 2094 0 - 1
bez hráče (w) 0 - bez hráče (b) 0      
bez hráče (w) 0 - bez hráče (b) 0      

 14.-22.5.2022 Ústí nad Labem
MČR mužů 2022
(chess-results)

21.5.2022 Mistrovice
KP čtyřčlenných družstev

3.-5.6.2022 Milovy
KPJ mládeže HD10-HD20
(ceník a objednávka, závazná přihláška)


říjen 2021-květen 2022 Česká Třebová
Českotřebovská blesková liga

Ke stažení je zde závazná přihláška pro celý klub, kterou řádně vyplněnou prosím zašlete na silar3@seznam.cz do 25.5.2022 (společně se závaznou objednávkou služeb). Je třeba tam zahrnout hráče postupující z poslední kvalifikace (14.5.2022 v Pardubice). Platby je nutné odeslat do 27.5.2022.

Pardubický krajský
šachový svaz

Čs. partyzánů 13
53701 Chrudim
IČO: 22885471
e-mail: info@chesspce.cz
č.ú.: 2900148659/2010
web: katkasachy@centrum.cz