Vážení šachoví přátelé! Dovolte mi, abych Vás i letos pozvala do dalšího ročníku projektu Šachy do škol.

I v letošním roce bude přihlašování do projektu probíhat přes online formulář zveřejněný na našem webu.

https://www.chess.cz/online-prihlaska-do-projektu-sachy-do-skol/

Přihlášku může vyplnit zástupce vedení školy nebo vyučující, škole bude přijetí přihlášky potvrzeno mailem (ne automatickým).

Je nutné, aby formulář vyplnily všechny školy, které se chtějí zúčastnit (kvůli aktualizaci kontaktů).

Přihlášku mohou poslat školy mateřské, základní, střední, učiliště, SVČ a DDM (tyto do poznámky uvedou školu/y, ze které k nim docházejí děti na kroužek).

Součástí online přihlášky je i objednávka cvičebnic, tu je ale možné odložit na později, až se Vám ustálí počty dětí ve skupinách se šachovou výukou.

Odloženou objednávku cvičebnic posílejte, prosím, na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Cvičebnice budou rozesílány ze skladu v Praze (sekretariát ŠSČR, Strahov), zde bude v případě zájmu možné i osobní vyzvednutí.

Součástí formuláře přihlášky je nově údaj o počtu děvčat a chlapců.

V případě dotazů k vyplňování online přihlašovacího formuláře mě můžete kontaktovat
na tel. +420723279926 ve všední dny 9:00-16:00, ráda Vám pomohu.

————————————————–

Co škola zapojená v projektu Šdš získá:

Co musí škola splnit?
Přihlásit se do projektu do 20. října, do projektu lze vstoupit i v pololetí (přihláška do 31. 1.).
Vést ve školním roce šachovou výuku formou vyučovacího předmětu (povinného či nepovinného, v rámci matematiky) či šachového kroužku (případně více šachových kroužků), doporučuje se účast min. 10 dětí, ale může být i méně.
Odtrénováno/odučeno musí být nejméně 25 tréninkových jednotek/skupinu (jednotka = 45 minut,  tj. 12 – 13 jednotek za pololetí, v případě covidových omezení se počítají i hodiny online).
Kroužek (předmět) musí vést (vyučovat) kvalifikovaný trenér nebo učitel, který absolvoval kurz šachu při svém vysokoškolském studiu anebo absolvoval školení, které pořádá ŠSČR, příp. krajské šachové svazy. Tuto kvalifikaci je možné si doplnit nejpozději do konce listopadu (školení lze absolvovat i online https://www.chess.cz/online-skoleni-treneru-4-tridy/, studenti učitelských oborů na VŠ mají tento kurz zcela zdarma).

Do 20. 6. odeslat celorepublikovému manažerovi projektu (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) stručnou zprávu o průběhu výuky s připomínkami či náměty, co do budoucna změnit. Tyto zprávy posílají vyučující v kroužku, pokud vedou kroužky ve více školách nebo výuku zajišťuje soukromá šachová škola, mohou zaslat jednu souhrnnou zprávu. Součástí této zprávy by měla být i informace o tom, zda se škola chce účastnit projektu Šdš i v dalším školním roce.

V případě, že škola povede šachy jako vyučovací předmět, ještě je nutno splnit dvě podmínky:

————————————————

Děkuji Vám za Vaši obětavou práci a úsilí při šíření  královské hry mezi dětmi, velmi si toho vážím.

Přeji Vám všem klidný začátek i průběh školního roku 2022-2023.

s pozdravem
Mgr. Venuše Souralová
republiková manažerka projektu Šachy do škol
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel. +420723279926

Kategorie: Přebory škol