Pardubický krajský šachový svaz 

V sobotu 14. ledna se v Lanškrouně odehrál 1. turnaj KSDŽ. Výsledky jednotlivců najdete zde. V průběžném vedení je Moravská Třebová.

V sobotu 3. prosince skončil posledními koly KP družstev starších žáků. Postup do 1. ligy vybojoval Lanškroun B. Druhé místo obsadil ŠS Železné hory C a třetí bylo Hlinsko, všechny celky postoupily také do Východočeského poháru. Ke stažení zpravodaj a komplet partií.

Letošní ročník KPDŽ se sice podařilo dohrát, ale hygienická opatření zasáhla do průběhu soutěže. U některých družstev více u některých méně. V důsledku karantény ze soutěže odstoupilo družstvo Svitav. Ostatním týmům musíme poděkovat za přístup, kázeň a bojovnost. Poslední tři kola se odehrála na Gymnáziu v Ústí nad Orlicí v sobotu 6. listopadu. Teprve poslední kolo určilo, že vítězem se stal Damián Lanškroun. Jiří Krištof

O víkendu skončila Extraliga mládeže. Finálové skupiny se hrály ve Vlachovicích a Polabinám se povedlo vybojovat bronzovou medaili. V 1. lize mládeže skupině C skončila na druhém místě Chotěboř.

V sobotu 9. října byl zahájen nový ročník Krajského přeboru družstev starších žáků. V soutěži startuje 6 družstev, která odehrála první dvě kola soutěže v Lanškrouně. Nejlépe si vedla družstva z Železných hor B a Lanškrouna, která získala plný počet 6 bodů. Výsledky zde. Partie ke stažení.

Výsledky Přebor škol:
Svitavy - 1.-5.třída, 6.-9.třída
Ústí n/Orlicí - 1.-5. třída, 6.-9.třída
P
ardubice - 1.-9. třída

Počty členů mládeže k 8.11.2022

Pardubický krajský
šachový svaz

Čs. partyzánů 13
53701 Chrudim
IČO: 22885471
e-mail: info@chesspce.cz
č.ú.: 2900148659/2010
web: katkasachy@centrum.cz