Našemu šachovému klubu se podařilo vyhrát konkurz na Mistrovství České republiky juniorů a juniorek v rapid šachu. Velmi si vážíme příležitosti pořádat u nás ve městě takový důležitý turnaj, na kterém se budou rozdávat tituly mistra ČR.

Turnaj se uskuteční 19. až 20.9.2020 na Skalce v České Třebové. Hrát se bude v několika kategoriích – H20, D20 (roč. 2000 a ml.), H18, D18 (roč. 2002 a ml.), H16, D16 (roč. 2004 a ml.). Navíc se bude hrát ještě doprovodný turnaj.

Turnaj se bude pravděpodobně konat pod záštitou p. Bernáška, člena Rady Pardubického kraje zodpovědného za školství, který se bude účastnit ceremoniální části mistrovství.

Chceme poděkovat našemu partnerskému šachovému klubu v Ústí nad Orlicí, který nám s organizací významně pomůže. Pomoc přijde hlavně tím, že nasdílí cenné know-how z pořádání akcí většího rozsahu. A také Kateřina Šimáčková (IA) a Martin Šmajzr (FA) budou hlavními rozhodčími těchto juniorských turnajů. Bez jejich pomoci by se turnaj tohoto formátu v České Třebové těžko uskutečnil.

Turnaje se budou hrát 2 x 20 min. + 5 s/tah na partii bez zápisu a odehraje se 9 kol (od soboty rána do neděle poledne). Strava i ubytování je zabezpečeno.

Věříme, že turnaj bude vidět i v naší regionální televizi a jistě můžete očekávat článek i v českotřebovském zpravodaji.

K hlavním turnajům se bude hrát i doprovodný turnaj v tempu 2 x 15 min. + 5 s/tah (taktéž sobota a neděle). Zahrát si může kdokoliv (určitě ne jen doprovod).

Pro náš šachový klub je to velmi důležitá událost, protože ukazuje, že se i zde v České Třebové chceme aktivně účastnit šachového dění a rádi pomůžeme šachu i na republikové úrovni.

Propozice obou turnajů jsou zde: Hlavní turnaje a doprovodný turnaj.

Ivo Prax, Lokomotiva Česká Třebová