Pardubický krajský šachový svaz 

V sobotu 17.12.2022 byl ve Svitavách sehrán 2. kvalifikační turnaj mládeže o postup do finále KPJ 2023 ve věkových kategoriích HD10-HD16. K tomu byl odehrán přípravný otevřený turnaj pro věkové kategorie HD18-HD20. Celkem startovalo 108 mládežníků.

Jejich počet byl zcela jistě ovlivněn vysokou nemocností, s kterou se v posledním období potýkáme.

V kategorii HD 12 jsem bohužel musel přikročit k anulaci výsledku Tomáše Straky ze ŠO Chrudim (nar. 2010), který zřejmě přehlédnutím svého vedoucího a  pořadatele turnaje hrál turnaj ve věkové kategorii H12 ač náleží do kategorie H14. Protože se nejedná o chybu hráče samotného bude mu ponechána medaile a diplom za vítězství v turnaji a hráčům a hráčce na 2.-4. místě budou medaile a diplomy vyměněny při následujícím kvalifikačním turnaji v únoru v České Třebové.

Výsledky* ke stažení:

*žlutě vyznačení dříve postupující a zeleně postupující ze Svitav

S přáním příjemného užití Vánočních svátků a hlavně zdraví v Novém roce 2023

Lubomír Šilar, předseda KM PDŠS

2. KT KPJ 2023, kategorie HD 10, Svitavy 17.12.2022
um. příjmení a jméno rtg N šachový oddíl  body PH 1 PH 2 PH 3
1 Dlouhý Martin   TJ Lokomotiva Česká Třebová 7 0 26 29
2 Horáček Jan   TJ Slovan Moravská Třebová 6 0 26½ 29½
3 Šípek Ondřej   TJ Sokol Nekoř 5 0 26 27½
4 Dlouhý Šimon   TJ Lokomotiva Česká Třebová 4 0 29½ 32½
5 Kaplan Jan   TJ Lanškroun 4 0 28 29
6 Nádvorník Jakub   TJ CHS Chotěboř 4 0 24 25
7 Dudlová Alexandra   Šachový klub Ústí nad Orlicí, z.s. 4 0 23 24
8 Těhan Albert   2222 ŠK Polabiny, z.s. 4 0 21½ 22½
9 Kryštof Matyáš   Šachový spolek Železné hory 1 21½ 24½
10 Popel Vilém   Šachový klub Ústí nad Orlicí, z.s. 0 22 23

 

2. KT KPJ 2023, kategorie HD 12, Svitavy 17.12.2022
um. příjmení a jméno rtg N šachový oddíl body PH 1 PH 2 PH 3
  Straka Tomáš   TJ ŠO Chrudim 6 1 25 27
1 Boháč Jan   Šachový spolek Železné hory 6 0 27½ 30
2 Suchánek Ondřej   Šachový spolek Železné hory 0 20½ 22½
3 Junová Alexandra   TJ CHS Chotěboř 5 0 26½ 29
4 Kössler Matěj   TJ Štefanydes Polička 5 0 25½ 27
5 Šesták Ondřej   TJ Slovan Moravská Třebová 0 18½ 20½
6 Hájek Robin   ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald 4 0 27½ 29½
7 Dobešová Elena   ŠK Svitavy 4 0 25 27½
8 Nováček Dominik   ŠO Hlinsko 4 0 24 26
9 Nádvorník Matyáš   TJ CHS Chotěboř 4 0 23 25
10 Stráník Adam   Šachový oddíl Horní Čermná z.s. 4 0 19 20½

 

2. KT KPJ 2023, kategorie HD 14, Svitavy 17.12.2022
um. příjmení a jméno rtg N šachový oddíl body PH 1 PH 2 PH 3
1 Cimprich Lukáš 1383 Šachový oddíl Horní Čermná z.s. 0 25½ 27½
2 Seidl Václav 1519 Šachový spolek Železné hory 0 29 32
3 Večeřová Hana 1159 TJ Lanškroun 5 0 28½ 28½
4 Žák Jakub   ŠO Hlinsko 5 0 26 28
5 Šmehlík Vojtěch 1170 TJ Slovan Moravská Třebová 0 29½ 32½
6 Machovec Vojtěch 1211 ŠO Hlinsko 4 0 27 30½
7 Daul Matyáš 1042 TJ Slovan Moravská Třebová 4 0 25 28
8 Horáčková Eliška   TJ Slovan Moravská Třebová 4 0 24 24
9 Knizner Tomáš 1235 TJ Sokol Nekoř 4 0 23½ 24½
10 Stehlíková Vanessa 1102 2222 ŠK Polabiny, z.s. 4 0 23 25

 

2. KT KPJ 2023, kategorie HD 16, Svitavy 17.12.2022
um. příjmení a jméno rtg N šachový oddíl  body PH 1 PH 2 PH 3
1 Lána Vincent 1262 TJ Lanškroun 1 25 26½
2 Pusztai Radim 1257 Šachový oddíl Horní Čermná z.s. 0 27 30
3 Koupil Štěpán 1389 2222 ŠK Polabiny, z.s. 5 1 28 31
4 Večeř Martin 1555 TJ Lanškroun 5 0 27 29½
5 Trejtnar Matěj   Sokol Mistrovice 0 24½ 27½
6 Bednařík Martin 1119 TJ Sokol Nekoř 0 23½ 24
7 Dušánek Filip 1125 TJ Lanškroun 0 21½ 22
8 Tichý Pavel 1003 ŠO Hlinsko 4 0 22½ 24½
9 Holásek Tomáš 1137 Šachový klub Ústí nad Orlicí, z.s. 4 0 19½ 21½
10 Hanák David   Šachový klub Ústí nad Orlicí, z.s. 4 0 17½ 18

 

2. OT při kvalifikaci KPJ 2023 kategorie HD 18 a HD 20, Svitavy 17.12.2022
um. příjmení a jméno rtg N šachový oddíl  body PH 1 PH 2 PH 3
1 Václavík Patrik 1653 ŠK Svitavy 6 0 27 30½
2 Nešpůrek Jakub 1643 Šachový spolek Železné hory 0 27 29½
3 Pejřimovský Tadeáš Rubel 1627 TJ CHS Chotěboř 5 0 26½ 28
4 Leksová Soňa 1552 Šachový klub Ústí nad Orlicí, z.s. 1 26½ 28
5 Moravec Jakub 1656 ŠK Svitavy 0 26 29½
6 Včela Martin 1368 TJ CHS Chotěboř 4 0 25½ 28½
7 Jun Robert 1500 TJ CHS Chotěboř 4 0 23½ 25
8 Mičík Dan 1327 TJ Slovan Moravská Třebová 4 0 23½ 25
9 Vymazal Marek 1382 ŠK Svitavy 4 0 22½ 24
10 Václavíková Adriana 1148 ŠK Svitavy 4 0 18½ 20

Výsledky Přebor škol:
Svitavy - 1.-5.třída, 6.-9.třída
Ústí n/Orlicí - 1.-5. třída, 6.-9.třída
P
ardubice - 1.-9. třída

Počty členů mládeže k 8.11.2022

Pardubický krajský
šachový svaz

Čs. partyzánů 13
53701 Chrudim
IČO: 22885471
e-mail: info@chesspce.cz
č.ú.: 2900148659/2010
web: katkasachy@centrum.cz